Příznivci břeclavských hokejistů viděli konečně po téměř dvou měsících vítězství Lvů na vlastním ledě. Ale po zhlédnutí zápasu jim zůstala v myslích jistá pachuť. Hosté z Valašského Meziříčí odjeli domů s porážkou 2:3 po samostatných nájezdech.

„Začali jsme tlakem, jak jsme chtěli, ale nedávali jsme góly. Viditelné to bylo hlavně ve druhé třetině, kdy jsme soupeře vysoko přestříleli a paradoxně v poslední minutě dostali vyrovnávací gól. V kabině ani nebyla bouřka, ono klukům nebylo moc co vytknout, jezdili, bojovali, jen ta koncovka byla tragická," říkal trenér Břeclavi Michal Konečný.

Do pětice všeho dobrého

I když byli Břeclavané vyjma posledních pěti minut základní hrací doby lepším týmem a soupeře přestříleli, bod Valachům přece jen nechali. Ti totiž našli odpověď na přesilovkové góly Bolfíka i Piskoře. Na konci pak navíc Bobři neproměnili trestné střílení. Zápas tak došel za stavu 2:2 až do samostatných nájezdů. V těch Břeclav v minulosti čtyřikrát v řadě neuspěla, ale tentokrát se prosadil jak Kučera, tak i Šaur, kteří zajistili Jihomoravanům dva body a setrvání na deváté příčce. V posledním zápase letošního roku pojedou Lvi v sobotu do Ostravy, kde je bude hostit Frýdek-Místek.

„Na nájezdy už jsem viděl, že je zase projedeme, ale naštěstí jsme to zlomili. Kluci jsou opravdu psychicky dole, těch remízových zápasů, co jsme nezaslouženě prohráli o gól, už bylo letos hodně. Proto si myslím, že je tohle dvoubodové vítězství může jen nakopnout," doplnil Konečný.

Záchrana? Přesilovky

Lvi od začátku utkání kroužili s pukem na hokejkách kolem klece Reného Svobody, reprezentačního brankáře české devatenáctky, kterého si Valaši půjčili z juniorky Vítkovic. Jako první ale zvonila tyč za Šurým, když ji rozezněl Pavlas. Z následného protiútoku pak najížděl na Svobodu Haman, ale ani on neuspěl. Když už se Lvi můžou na něco spolehnout, jsou to přesilovky. Druhou v utkání proměnil dorážkou Piskořovi střely z hranice brankoviště Lukáš Bolfík, jemuž se podařilo přehodit Svobodu. Lvi pak museli na konci prvního dějství ustát ještě dvojnásobné oslabení.

Ve druhé třetině sledovaly necelé dvě stovky diváků jednostranný hokej.

Hrálo se prakticky jen před Svobodou, což naznačuje poměr střel 16:5. Největší šanci v polovině zápasu spálil Piskoř s Kučerou, kteří vyřešili únik dva na jednoho sice učebnicově, ale proti nejlepšímu střelci Lvů se reprezentační gólman dokázal bleskurychle přesunout. To hostům i těch pět zmíněných střel stačilo k tomu, aby minutu před koncem prostřední dvacetiminutovky z náhodného útoku srovnali. I mantinelu našel Heča přes celou šířku pásma volného Pavlase a začínalo se od znovu. Střeleckou mizérii domácích hokejistů utnula až šťastná branka.

Kučera i Šaur

V přesilovce objel Svobodovu bránu Dominik Piskoř a jen lehce z nulového úhlu nahodil kotouč na bližší tyč. A světe div se, puk gólmana Bobrů zaskočil a propadl do brány. Jenže radost Břeclavi z vedení trvala jen necelé tři minuty. Pak se z podobné situace, tedy z nulového úhlu a bezprostřední blízkosti prosadil Miroslav Varga. Poslední minuty pak patřily hostům. Kapitán Valachů Škutchan nejprve nastřelil tyč za Šurým a v 58. minutě bylo za faul na hostujícího Kunderu nařízeno trestné střílení. S tím si ale břeclavský gólman poradil a vypíchl holí Kunderovi kotouč dřív, než stihl zakončit.

I v prodloužení měli navrch domácí, kteří přestříleli Bobry 8:0, jenže branka nepadla. V největší šanci Průdek minul kotouč před prázdnou bránou. A tak došlo na technickou disciplínu. Šurého v nájezdech překonal jen Miroslav Varga střelou mezi betony, za domácí ale uspěl jak Kristian Kučera, tak přízemní střelou k tyči Jakub Šaur. Právě břeclavskému obránci tak byl připsaný vítězný gól. (dan)