Do vedení šla Břeclav zásluhou přesilovkové trefy Hrůzy v polovině zápasu. Hodonín však stihl ještě do sirény srovnat. O osudu utkání rozhodla závěrečná pětiminutovka, ve které hostující Drtiči dvakrát inkasovali z hole Erika Nováka. Konečné skóre tak zní 3:1 pro domácí. Lvi si tak i po sedmém kole udrželi domácí neporazitelnost.

Oba týmy měly za sebou vysoké prohry, a tak si chtěli v derby spravit chuť. Důležitost zápasu ale poznamenala i hru obou týmů. Nikdo nechtěl udělat chybu, a tak nebylo divu, že se hra odehrávala převážně v prostřední třetině. Opatrnost a snaha o čistou hru opadla až ke konci třetiny, kdy dostali domácí možnost přesilové hry. Tučkovo podražení Čikla ale Hrůza ještě nepotrestal.

Chvíle domácího forvarda však ještě měla přijít. Nejprve ale oba týmy dostaly několik možností vyzkoušet si početní výhody. Až tu třetí břeclavskou přetavili domácí v úvodní branku. Ve 29. minutě se odrazil puk od Tučka k Hrůzovi, a ten u tyče neváhal uklidit puk do branky. Zaznamenal tak svou třetí letošní trefu. Přesilové hry dostaly domácí do sedla, ale jen na chvíli. Poté se opět dostávali ke slovu útočníci Drtičů. Do té doby pozorná obrana Břeclavi tak po několika šancích nakonec inkasovala vyrovnávací branku do šatny.

Špok objel Chvátalovu branku, ten mu puk vypíchl, ale hodonínský útočník kotouč opět dojel a nadvakrát překonal domácího brankáře. Hostující trenér Karel Buřič právě v nízké produktivitě svého týmu viděl největší problém. „My si tvoříme moře šancí, ale ty neproměňujeme. Na každou branku se strašně nadřeme. Příkladem toho byl i náš vyrovnávací gól, který jsme tam místo střely do prázdné branky dostrkali silou vůle.“ Do sirény ještě stihli Břeclavští vyrobit dva fauly, a do třetí třetiny tak vstupovali v dvojnásobném oslabení.

„Potom, co jsme se po vedoucí brance dostávali do hry, tak jsme inkasovali nepříjemný gól do šatny. Klíčovým okamžikem utkání bylo, že kluci ubránili přesilovku pět na tři na začátku třetí třetiny. Hodonín má zkušený tým, a i když ji nevyužil, dostalo je to na koně,“ přiznal domácí trenér Michal Konečný. Příznivci domácích hokejistů se museli pořádně zapotit a děkovali Chvátalovi, který vychytal, co mohl. Obrovský tlak Drtičů ve třetí třetině gradoval, dobýt břeclavskou branku se jim však nepodařilo. Naopak, z ničeho nic udeřilo na druhé straně.

Ojedinělý protiútok Bartáka s Erikem Novákem zakončil prvně jmenovaný povedenou tečí – 2:1. Šanci na opětovné srovnání měl Hodonín vzápětí, ale vyloučení Klimoviče nepotrestal. Poté, co Hodonín otevřel obranu, inkasoval potřetí. O třech bodech pro domácí rozhodl tři minuty před koncem utkání svou druhou brankou Erik Novák, kterého našel volného u tyče Zapletalův pas. Závěrečný tlak hostí se nekonal, utkání dohráli v oslabení.

„Konečně se k nám přiklonilo štěstí, pro kluky je takové derby výborná zkušenost, je vidět, že se dokázali oklepat z minulé prohry. Dneska jim nemáme co vytknout, vydřeli to, výborně nám zachytal i brankář,“ dodal spokojený Konečný. To jeho protějšku se utkání nehodnotilo dobře. Přesto svůj tým pochválil. „Kluci dneska hráli přesně tak, jak jsme si řekli, zhušťovali střední pásmo, hodně stříleli. Až na poslední čtyři minuty jsme hráli výborně, bohužel jsme nedali branku. Pak přišla jedna nepřehledná situace a domácí rázem vedli. Ale nechci se vymlouvat na rozhodčího.“ Hodonín po třech prohrách v řadě klesl na jedenácté místo, Břeclav je šestá.

HC Břeclav – SHK Hodonín 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 29. Hrůza (Vozdecký), 55. E.Novák (Barták), 58. E.Novák (Zapletal) – 39. Špok (Korotvička, Hoza)
Vyloučení: 7:5, navíc Čikl (BV) a Peš (HOD) OT 10 minut Využití: 1:0
Rozhodčí: Škach
Diváků: 1385
Poměr střel: 32:53
Nejčastěji střílející hráč BV: Paško 5, Zapletal a E.Novák 4
Sestavy:
HC Břeclav: Chvátal – Vozdecký, Dora, Novák J., Svoboda, Zapletal, Škápik – Hrůza, Sedláček ©, Fiedler – Kuriál (od 35. Grmela), Čikl, Klimovič – Barták, Paško, Novák E.

SHK Hodonín: Tuček – Hoza, Rehuš, Vaškovič, Korotvička, Špok, Rapant, Jurásek Pokorný, Tomášek, Komárek, Miklík, Peš, Salajka, Beňa, Kuba, Průdek, Penák