Hodonín výsledkově tápe. Prohrál třetí zápas v řadě, tentokrát derby v Břeclavi a propadl se až na jedenáctou příčku.

Poprvé co Drtiči nenastupovali do derby s Břeclaví jako favoriti. Naopak jejich nejbližší sok se v tabulce druhé ligy nacházel o jednu příčku před nimi. Přesto chtěli na břeclavském ledě utnout sérii porážek na soupeřově kluzišti.

Hodonínský kouč jak avizoval, tak i zamíchal se sestavou. Do první lajny se posunul Průdek. Ve druhém a třetím útoky přehodil centry.

Po první bezgólové třetině udeřili jako první domácí. Krátce před polovinou utkání se prosadilo břeclavské křídlo Hrůza. Drtiči odpověděli z bleskového protiútoku, který zakončil pohotově Špok. „Takticky to bylo v pořádku. Klukům nemůžu vytknout vůbec nic. Snažili se a bojovali,“ řekl trenér Drtičů Karel Buřič.

Ve třetí dvacetiminutovce si Hodonínští vytvořili převahu, ale přes vynikajícího Chvátala se nemohli prosadit. Nakonec udeřilo na druhé straně. Po přihrávce exhodonínského Bartáka se trefil E. Novák. „Závěr se nám nepovedl. Jestli to byl ofsajd a chyba rozhodčího… Břeclav měla o sto procent lepší proměňování šancí,“ posteskl si Buřič.

Pro Hodonínské bylo ještě hůř. O tři minuty později uzavřel pro nahrávce dalšího bývalého Drtiče, Zapletala, opět E. Novák. „V poslední třetině byl poměr střel devatenáct ku šesti pro nás. Prostě na jeden gól venku nemůžeme bodovat,“ řekl zklamaný hodonínský kouč.

O nápravu se loňský finalista druhé ligy pokusí v sobotu proti prostějovským Jestřábům. Zápas začíná v TEZA aréně v 17.00.

Břeclav vs. Hodonín 3:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:0
Branky (nahrávky): 29. Hrůza (Sedláček), 55. E. Novák (Barták), 58. E. Novák (Zapletal) – 39. Špok (Korotvička, Hoza)
Vyloučení: 7:5, navíc Čikl (BV) a Peš (HOD) OT 10 minut Využití: 1:0
Diváků: 1385
Poměr střel: 32:53
Břeclav: HC Břeclav: Chvátal – Vozdecký, Dora, J. Novák, Svoboda, Zapletal, Škápik – Hrůza, Sedláček, Fiedler – Kuriál (od 35. Grmela), Čikl, Klimovič – Barták, Paško, E. Novák.
Hodonín: Tuček (Rajčák) – Pokorný, Miklík, Rapant, Salajka, Komárek, Beňa – Peš, Jurásek, Kuba, Hoza, Tomášek, Špok, Vaškovič, Korotvička, Rehuš, Zelinka, Průdek, Penák
Rozhodčí: Škach – Hejda, Velinský