Tomáš Meixner a Michal Sladký patřili v minulém ročníku k základním kamenům hodonínských drtičů. Jenže ta doba je pryč. Hodonín se po sezoně rozhodl jít jinou cestou a zkušená dvojice se ocitla mezi volnými hráči. Po jejich službách zatoužila Břeclav a oba borci na nabídku kývli. Do stánku drtičů se tak vrátí. Ovšem v jiných barvách.

„Jsou to zkušení hráči. V Hodoníně patřili k těm nejlepším, takže doufám, že dobré výkony zopakují i u nás. Od Meixnera očekávám to, že by měl být jedním z lídrů v útoku. Měl by dávat branky a naplno využít své přednosti,“ zamyslel se nad ostříleným duem břeclavský trenér Jiří Otoupalík. Defenzívu vyztužil ostrostřelec Sladký, jenž by měl patřit k hlavním palebním zbraním při přesilovkách. Jak sám tvrdí, hodně se těší na derby s oblíbeným Hodonínem.

„Budeme mít velkou motivaci. Žádnou nevraživost ale nečekám. Spíš pošťuchování na kamarádské bázi,“ usmíval se „Slaďas“ během dovolené v Chorvatsku. Ambiciózní kouč Otoupalík má k dispozici ještě jednoho bývalého „Hodoňáka“, beka Radka Šimečka. Stejně jako od Sladkého si od něj Otoupalík slibuje kvalitní výkony a jistotu v zadních řadách.

K postupu do druhé ligy pomáhal Břeclavi i exdrtič David Bauer. Mezi fanoušky známý a oblíbený forvard však již letos v kádru nováčka chybí.
„Museli jsme mužstvo hodně obměnit. Ve druhé lize budou dva mančafty z první ligy, což nebude žádná sranda. V Šumperku mají profesionální podmínky. Navíc je tam Vsetín, který určitě postaví silný tým,“ pokračoval Otoupalík.

Mezi silné týmy, které zamíchají pořadím na předních pozicích, počítá i Nový Jičín, Hodonín, Techniku Brno nebo Přerov. „Musíme se kvalitně připravit. Mezi krajským přeborem a druhou ligou je velký skok. Je třeba poskládat takové mužstvo, abychom neměli problémy,“ tvrdil rozhodně první muž břeclavské střídačky.

V loňské sezoně stál ještě na té šumperské. Nyní se s týmem Salithu potká o soutěž níž. „Byl jsem tam asi tři měsíce. Bude to utkání jako každé jiné,“ odhadl Otoupalík.

K dispozici má i svého třiadvacetilétého syna Jirku. „Bude to mít těžký. Protekce v žádném případě nehrozí. Z Blanska jsem si vzal celou skupinu, která tam hrála dobře. Že je to můj syn, nerozhoduje. Pro mě jsou rozhodující výkony,“ uzavřel.