Veřejnost i mládežníci z Břeclavi měli možnost sledovat jejich tréninky a seznámit se s mládežnickým ženským hokejem. „Dívky v japonském výběru nejsou žádná ořezávátka. Tréninkovou koncepci i hru samotnou mají na profesionální úrovni, na ledě působí velice zkušeným dojmem. Bruslařsky jsou na tom výborně a práce s kotoučem jim vůbec nedělá problémy. Snad i proto, se brzy představí na mistrovství světa v Maďarsku. Ještě předtím ovšem otestuje jejich formu v Hodoníně česká reprezentační osmnáctka," přiblížil nezvyklé hosty zástupce mládežnických břeclavských mládežníků Milan Zoubek.

Na led s Japonskou reprezentací chodí i břeclavský trenér brankařů Filip Hübner, který působil jako konzultant a zapojil se do přípravy japonských brankařek. Právě ty se zúčastnily spolu s ostatními brankáři v klubu pravidelného gólmanského tréninku. „Celý team Japonek, včetně trenérů, působí velmi sympaticky. S našimi kluky se při setkání na stadionu přátelsky zdraví českým ahoj," tvrdí s úsměvem Zoubek.

Japonky si břeclavský zimní stadion vybraly zejména díky velmi kladným referencím na tamní zázemí a podmínky. I proto se tu začátkem dubna odehraje Turnaj čtyř zemí reprezentačních hokejistů ČR, Slovenska, Finska a Ruska do 20 let.