Ostatně tam už je také jeho působení v klubu od řeky Dyje. Šestadvacetiletý zadák doplatil na nevýrazné výkony celého týmu. Vrcholem se stala vysoká porážka se Vsetínem 0:9.

Novák v kádru skončil.

Místo dresu druholigových Lvů bude letošní sezonu oblékat barvy Velké Bíteše hrající krajský přebor. „Sezonu tam dohraji celou, do druhé ligy se teď nechystám. Jdu o soutěž níž, což je pro mě trochu škoda, ale vzhledem k tomu, že studuju i pracuju, nemohu jezdit dál než do Brna a okolí," vypráví Novák.

Přišel o „áčko"

Jde o jeho definitivní konec ve třetí nejvyšší soutěži? Neví. Nyní se soustředí na Bíteš, co bude v létě, nechává otevřeným. Povinnosti mimo led mu ale příliš možností nedávají. Leda Technika Brno? „Uvidíme, zatím je na tohle brzo," kroutí Novák hlavou.

Že u Lvů nejspíš skončí, mu vnitřní hlas napovídal už dříve. Přesto mluví o překvapení. „Vždycky počítám se všemi variantami. Letos jsem měl pocit, že by mohlo jít o moji poslední sezonu v Břeclavi. 
A stalo se. Řeknu to takhle. Loni jsem končil už v lednu, protože jsem se zranil. Zkoušel jsem se sice vrátit na play off, ale nevyšlo to. Byl jsem asistentem kapitána, letos jsem o áčko přišel bez jakéhokoliv odůvodnění. Poznal jsem, že se moje pozice v týmu změnila," líčí bek.

O rezervách ve své hře ví. Tvrdí, že je bude mít vždycky a spokojený se sebou nebude nikdy. Že by ale na ledě „hořel", odmítá. „Kromě zápasu se Vsetínem, který nevyšel nikomu, jsem vyloženě špatně nehrál. Celkem se mi dařilo," přemítá Novák.

Na působení u Lvů bude vzpomínat v dobrém. Ve městě v jižním cípu Moravy si našel řadu přátel. „Poznal jsem také skvělé fanoušky, s nimiž jsem se také seznámil. Byli vždycky bezchybní," vysekává poklonu břeclavským příznivcům.

Novák je ročník 1989, 
v šestadvaceti letech byl po dvě sezony nejstarším hráčem týmů. „Bylo to divné," nezastírá s úsměvem. A pokračuje. „Zvláštní. Výsadní pozici jsem ale neměl. V kabině jsme byli všichni mladí," dodává hokejista studující práva.