Druholigoví hokejisté Břeclavi v přípravě už třetí zápas neprohráli. S Prostějovem měli výborný nástup, vynutili si fauly, které potrestal jako první novic v břeclavském dresu Martin Bartoš. O chvíli později zvyšoval Beneš z dorážky na 2:0. Ve druhé části Lvi ještě více zatlačili, přesto dostali kontaktní gól z hole Zachara. Ve třetí nechali Prostějov vyrovnat pět minut přes závěrečnou sirénou na 3:3. V nájezdech pak trenér Konečný poslal nejméně vytížené hráče, kteří dlouho nemohli prostřelit Vrbu. Protože ale Zelenka vychytal všech šest nájezdníků Jestřábů, rozhodl Popolanský rychlou trefou pod víko o domácí výhře Lvů 4:3 po samostatných nájezdech.

„V utkání nemám klukům co vytknout. Opět tam byla bojovnost, při hře pět na pět jsme soupeře přehrávali, ale paradoxně jak přišly naše přesilovky, bylo zle. Dvě přesilovky proti třem a my skoro ani nevystřelíme. Je to jako vloni. Jak máme tvořit, tak jsme v koncích. To je u nás alfa a omega," letoval kouč Břeclavanů Michal Konečný nevyužitých šancí na výhru v základní hrací době.

Břeclav vstoupila do utkání opět se čtyřmi útoky a Zelenkou v brance. Hned v prvních sekundách si vytvořila dvě dobré šance. Nejprve Truhlář z téměř nulového úhlu nepotrestal špatné vyjetí Vrby a následně chyběla finální nahrávka při úniku dvou domácích útočníků na jednoho prostějovského be­ka.

Ale aktivita své ovoce přinesla v přesilovce. V 7. minutě překvapil bekhendem nad rameno Vrby Martin Bartoš, nový útočník, který s Břeclavany nyní trénuje. Další přesilovky Lvů nedovolily Jestřábům dostat se do tempa. Naopak v 16. minutě domácí vedli už dva nula, když krásnou zpětnou přihrávkou našel Popolanský Beránka, jeho střelu Vrba vyrazil jen před Petera Beneše, který už neměl problém zamést puk do prázdné branky.

Hosté hrozili jen z brejkových úniků, ale Zelenka v brance se překonával a se štěstím hájil čisté konto až do 26. minuty. Mezitím stihl ještě zastavit Zacharovu střelu na brankové čáře a na druhé straně sledoval, jak Popolanský s Benešem ujeli sami na jednoho obránce, ale slovenský útočník ve finální fázi nepřehodil Vrbův beton.

„Do zápasu jsme vstoupili velmi špatně, neplnili jsme to, co jsme měli. Nehráli jsme důsledně a Břeclav nám odskočila na 2:0. Od druhé třetiny si ale myslím, že jsme hráli dobře, jen jsme nedali góly," zmínil rezervy svého týmu trenér Prostějova Petr Zachar.

Ale pak udeřilo na druhé straně. Paradoxně v době, kdy měla Břeclav největší tlak.

Nečekaná kontaktní branka Zachara z dorážky sebevědomí Břeclavi trošku nalomila. Pak museli Lvi navíc přežít tříminutové oslabení poté, co sudí poslal předčasně do sprch Martina Bartoš. Střelec první branky se po dohrání souboje u mantinelu rozhodl shodit rukavice, jeho soupeř se ale nenechal vyprovokovat a dostal jen menší trest, zatímco Bartoš inkasoval 5 plus do konce zápasu za hrubost.

Oslabení ale Břeclavané v poklidu ubránili a nadále procházeli rychlými průniky prostějovskou obranou. Ta je zachytávala mnohdy až za brankou Vrby, ale to už nahrávali před brankoviště.

„Dvě třetiny jsme stíhali bruslit a napadat, což se nám dařilo. Pak se asi projevily ty dvoufázové tréninky a polevili jsme, kvalitní soupeř toho hned využil. Přitom jsme mohli utkání rozhodnout už v první třetině, kdy nás soupeř ze začátku možná trošku podcenil," tvrdil Konečný.

Ve třetí třetině tempo opadlo. Velkou měrou se na tom podílel fakt, že se na ledě přiostřilo poté, co extraligou ostřílený Michal Černý srazil kolenem pronikajícího Jiřího Nováka. Za faul si vyslechl od rozhodčího stejný trest, jako ve druhém dějství Bartoš. Novák ale utkání nedohrál a odkulhal z ledu. Verdikt se ale nelíbil trenérovi hostů, který dlouhých pět minut odmítal poslat své hráče na bully. Hráčská lavička Prostějova tak inkasovala ještě další dvě minuty za zdržování.

Prostějov nakonec dal na přemlouvání rozhodčích a nastoupil. Dobře udělal. Na konci dlouhého oslabení ujel Jedlička s Berčákem a první jmenovaný střelou mezi betony vyrovnal. Lvi ale okamžitě ještě v téže přesilovce odpověděli. Když vrátil svým důrazem na brankovišti nejtěsnější vedení Tomáš Popolanský. Mezitím si to opět v pěstním souboji rozdali Pavel Kumstát s břeclavským Lukášem Konečným. Další vyloučení pak přinesla situace, kdy byl Zháňal v dorážení hodně důsledný a pustilo se do něj trio Prostějovských, včetně brankáře Vrby. Ten inkasoval osobní trest za nesportovní chování.

„Břeclav ve třetím dějství trošku přitvrdila, což někteří z nás psychicky nevydrželi a přitvrdilo se i z druhé strany. Do konce utkání z toho následně byla spíš taková sekaná," dodal Zachar.

Oslabení Jestřábi přežili a Lvům, kterým pomalu docházely síly, zasadili třetí ránu. V 55. minutě se přes enormní snahu obránce Břeclavi nepodařilo zmařit přečíslení dva na jednoho a Kryl vyrovnal na 3:3. Na konci hrací doby si to ještě chtěli ručně vyřídit Duba s Peslarem, ale rozhodčí je brzy oddělili.

Po remíze následovaly nájezdy, ve kterých kraloval břeclavský gólman Daniel Zelenka. Ten zneškodnil všech šest nájezdů Prostějova. Podobně se vedlo na druhé straně i Vrbovi, jenž vychytal pět v zápase nejméně vytížených hráčů Břeclavi. Nakonec rozhodla až zkušenost Tomáše Popolanského, který střelou pod víko prostějovské branky určil vítěze zápasu.

HC LVI Břeclav – LHK Jestřábi Prostějov 4:3sn (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0)

Branky: 7. Bartoš M. (Nekoranec, Vlašic), 16. Beneš (Beránek, Popolanský), 49. Popolanský (Beneš), 65. rozhodující samostatný nájezd Popolanský – 27. Zachar (Kaluža), 48. Jedlička (Berčák), 55. Kryl (Zachar)

Nájezdy: Peslar, Gabriška, Vlašic, Dujsík a Bartoš O. nedali, Popolanský dal – Kumstát, Kolibár, Žajgla, Berčák, Kaluža a Jedlička nedali

Vyloučení: 6:10, navíc Bartoš M. 5 a do konce – Černý 5 a do konce, Vrba OT 10 minut

Využití: 2:0

Diváků: 110

Poměr střel: 29:32

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora ©, Koukal, Směřička, Novák (A), Lysoň, Nekoranec, Peslar, Dujsík– Truhlář, Bolfík, Konečný, Bartoš O., Beneš, Popolanský, Kuriál, Bartoš M., Zháňal, Vlašic, Gabriška, Beránek

LHK Jestřábi Prostějov: Vrba – Kumstát, Duba ©, Mašek, Kolibár, Kaluža, Tomiga, Paška, Finkes, Dufka, Smejkal, Handl, Černý, Konečný, Zachar, Žajgla (A), Kryl, Stráněl, Prokop, Berčák, Jedlička