„Po zápase s Přerovem jsem měl v kabině dlouhý monolog. A asi to zabralo. Promluvil jsem jim do duše a změnil jsem styl naší hry. Holt nebudeme hrát tak atraktivně dopředu jako vloni, to bychom na Východě byli ve většině zápasů za kašpary. Sice jsme s Prostějovem opět na začátku prohrávali, ale po návratu uzdravených hráčů se nám povedlo proměnit konečně přesilovku. Pak už jsme zcela uzavřeli střední pásmo a vyráželi do protiútoků. S takovým soupeřem jinak hrát nemůžeme," byl si kvalit soupeře vědom břeclavský trenér Michal Konečný.

Gól v oslabení

Lvi nevstoupili do zápasu špatně. Už ve čtvrté minutě si aktivním přístupem vybojovali přesilovku. V té ale nejenže nedali gól, ale dokonce v ní inkasovali branku. Antončík s Belayem ujeli do úniku dva na jednoho a druhý jmenovaný zakončil kombinaci na jeden dotek přesnou střelou z první. Kdo by v tu chvíli tušil, že to bude naposledy, co Michal Šurý lovil puk ze sítě.

Lvi byli rázem pod velkým tlakem a i při hře pět na pět to vypadalo, jako by hráli v oslabení. Hostující Coufal ještě stihl přestřelit ve stoprocentní šanci prázdnou branku. Ale jen do doby, než se Břeclav dostala k další přesilové hře.

Ta zlomila celý vývoj utkání. Jurík si na trestné poseděl jen dvanáct sekund, než dostal od Bolfíka zpoza branky přihrávku mezi kruhy Piskoř a poprvé propálil Vydržela v bráně Jestřábů.

Domácí tým najednou ožil. Popolanský na brankářskou dvojku Hanáků ještě nevyzrál, ale mrzet ho to nemuselo. O pár chvil později totiž dojel puk v útočném pásmu Zháňal, od něj se odrazil přímo k najíždějícímu Procházkovi. Ten střelou švihem z levého kruhu podruhé a naposledy propálil Vydržela.

Také ve druhé třetině pokračoval vyrovnaný hokej. Lvi cítili šanci na dobrý výsledek a hráli tak, jako v letošní přípravě ještě nikdy předtím. I Hanáci měli tutovky. Tu největší měl na holi Šebek, který prokličkoval přes tři hráče, ale ve finále branku Lvů vysoko přestřelil.

Aktivní Piskoř mohl přidat ve 37. minutě svou druhou branku, ale jeho projektil zastavila tyč.

„Měli jsme spoustu brejků, stejně jako soupeř. Jenže góly nepadaly. Šurý se do toho zase pořádně obul. Pro kluky je to obrovsky cenné vítězství. Vidí, že hrát se dá s každým, když se do toho jde srdíčkem a přidá se i trochu toho štěstí," tvrdil břeclavský kouč.

Trestné střílení

Ve 48. minutě mohli hosté srovnat, když bylo po faulu Nedvěda nařízeno trestné střílení. To ale Kučera neproměnil, nedokázal přehodit u tyče Šurého beton. Tím sebevědomí Lvů ještě vzrostlo.

Prostějov se i přes množství vyloučení tlačil stále dopředu a v posledních minutách to zkoušel i bez brankáře. Lvi už ale obětavě jednobrankový náskok ubránili.

Teď je čeká týden dlouhá pauza plná tréninků, než odjedou do Brna k prvnímu mistrovskému utkání. „O složení kádru mám na 95 procent jasno, ale nějaké změny ještě nevylučuji," dodal Konečný.

HC LVI Břeclav – LHK Jestřábi Prostějov 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 15. Piskoř (Bolfík), 18. Procházka (Zháňal) – 6. Belay (Antončík)

Rozhodčí: Slavka, Maťašovský

Vyloučení: 9:11, navíc Nedvěd – Antončík OT 10 minut

Využití: 1:0

V oslabení: 0:1 .

Diváci: 130

Střely na branku: 26:30

HC LVI Břeclav: Šurý – Nedvěd, Šaur, Dora), Novák Jiří, Kovář, Höss, Strapina – Piskoř, Bolfík, Hrbatý © – Popolanský, Blaha, Bartoš – Zháňal, Novák Jakub, Záborský – Maša, Průdek, Procházka

LHK Jestřábi Prostějov: Vydržel – Veselý, Kořínek, Nedbálek (A), Jedlička, Malý, Knesl, Kolibár, Kaluža, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Kryl, Jurík, Luňák (A), Coufal, Duba ©, Venkrbec, Stejskal