Se soupeřem, na jehož ledě uhrála remízu 3:3, v domácí Alcaplast aréně vedla již 2:0, ale hosté dokázali srovnat a o konečném výsledku rozhodl až čtyři minuty před koncem Kroupa. Před zraky stodvaceti diváků tak Břeclav přehrála Velké Meziříčí nejtěsnějším rozdílem 3:2.

Břeclav začala utkání Žurkem v brance aktivněji a hned od počátku se jala rozchytávat soupeřova gólmana Betince. Již v páté minutě se jedna ze střel ujala, přesnou přihrávkou zpoza branky našel nikým nehlídaného Veselského.

Hosté jako by se hledali, puk je na hokejkách neposlouchal, první střelu na Žurka vyslali až v osmé minutě. V rozjezdu je ale brzdila vlastní nedisciplinovanost, kterou rozhodčí neomylně trestal. Velkou šanci zvýšit skóre měl minutu před koncem opět Veselský, ale v rychlosti nedokázal sebrat puk s rozehrávkou váhajícímu Betincovi. Do kabin si tak Břeclavští odnášeli nejtěsnější náskok.

Ve druhé třetině se hra oboustranně zlepšila a zpřesnila, nevymizely však tresty hostí. Když rozhodčí nabídl Břeclavi ve 35. minutě již sedmou početní výhodu, ujížděl na gólmana hostí nejdříve aktivní Barák, ale svou šanci nedokázal proměnit. O poznání lépe se vedlo o pár sekund později Kárnému, jež tečoval střelu Nohela – 2:0. Hosté ale bleskově odpověděli, zpod Žurkových chráničů vyšťouchal puk za brankovou čáru Sobotka a vrátil hokejisty Velkého Meziříčí do hry.

Závěrečná část dala nejvíce vyniknout opět brankáři Betincovi, jež držel naděje svého týmu na vyrovnání. Toho se hosté dočkali ve 47. minutě, kdy jako blesk z čistého nebe projel za bránu domácích Sobotka a přesně našel Bukáčka, proti jeho střele z bezprostřední blízkosti se již Žurek nestačil zasáhnout – 2:2. Břeclav tak dostala lekci z efektivity a následující minuty hrála v útlumu. Nás

ledovala další vyloučení na obou stranách, ale hosté své početní výhody nezužitkovali. Svou poslední početní výhodu v tomto utkání však využili břeclavští hokejisté, když v 56. minutě střelu od modré čáry dorazil za záda hostujícího gólmana Kroupa a vsítil tak vítězný gól utkání.

Na nejtěsnějším výsledku 3:2 nic nezměnila ani obrovská šance Hrůzy půl minuty před koncem, a tak Břeclav opouští přípravnou fázi s bilancí 3 výhry, remíza a prohra.

Na další utkání si domácí diváci musejí počkat až na sobotu 13.9., kdy začíná 1. kolo druhé ligy. Břeclav v něm, již v nové sadě dresů, bude hostit Bobry z Valašského Meziříčí.