Jen ze střídačky sleduje jeho výkony mladší konkurent Jaroslav Chvátal, který zkušenějšího kolegu vystrnadil z branky po přesunu z tehdejší Techniky Brno.

„Nijak výrazně to nevnímám. Možná kdybych byl mladší,“ říká Žůrek o situaci mezi maskovanými muži v kádru Břeclavi.

Jaká je vůbec nálada mezi trojicí Žůrek, Chvátal a Němec, jenž letos Lvům také vypomáhá? Jak tvrdí nejstarší z brankářů: pohodová.

„Není mezi námi žádná zášť. Navzájem se podporujeme,“ komentuje Žůrek vztahy v kabině.

Břeclavští se po počáteční mizérii pomalu škrábou vzhůru druholigovou tabulkou. Na domácím ledě zaskočili i ambiciozní hokejisty Hodonína. Ve vypjatém duelu mařil šance Drtičů právě Žůrek.

„Derby jsem ale nikdy neprožíval,“ poznamenává. „Věděli jsme, že mají kvalitn í mužstvo. Bylo to těžké, ale nakonec jsme zápas zvládli.“

Lvi prošli během úvodní části letošní sezony několika proměnami. Nejvýraznější rotace se udála na trenérském postu. Ročník začal Svatopluk Číhal, pak otěže převzal Pavel Stloukal, nyní mužstvo vede Bohumil Prachař.

„Soustředím se převážně na sebe a svoje výkony. Pokud gólman podává kvalitní výkony, má z toho prospěch celý tým,“ říká Žůrek. „Všechno má něco do sebe. Na ledě jsou nakonec stejně hráči, kteří ten zápas musí zvládnout.“

I když půjde o stíhací jízdu, chce jednoznačně do play off. Vyřazovací boje jsou pro něj samozřejmostí.

Když se Petra Žůrka zeptáte na inline hokej, pousměje se.

Šibalsky.

Stejné jméno se totiž objevuje na reprezentačních soupiskách. Jde však o jiného gólmana. Oba se ale vzájemně znají.

„Dokonce jsme spolu byli v jedné dvojici,“ říká ke kuriozitě břeclavská opora. „Určitě nejste první, kdo se mě na to ptá,“ usmívá se a podotýká, že pro něj osobně je inline hokej španělská vesnice.

„Nikdy mě ta hra nijak nepřitahovala. Jen poukazuju toho druhého, že jsou to jeho zásluhy.“