Jenže pozor. Jednadvacetiletému brankáři a v loňské sezoně jedničce Břeclavi zranění nalomilo vydobytý post. Na jeho místo se kvalitními výkony tlačí zkušenější kolega Petr Žůrek.

„Bojovat se musí vždycky. Počítám s tím. Budu se snažit získat důvěru trenérů, abych mohl chytat,“ reaguje mladý strážce brankoviště.

Ono popravdě řečeno, nemá na vybranou. Žůrek chytil fazonu, kterou názorně předvedl proti silné Orlové. Vychytal čisté konto a tlačil Lvy k plnému bodovému zisku. Navíc velmi cennému.

Že o pozici prvního muže v brankovišti nastane přetahovaná, potvrzuje i asistent trenéra Pavel Stloukal. „Petr se chytil šance tak, jak měl. Jsme rádi, že má formu, díky které se na něj mužstvo může spolehnout,“ pokyvuje hlavou.

A reakce břeclavského maroda?

„Zůstat na střídačce by nebylo příjemné nikomu. Já na to konkrétně nejsem zvyklý, takže by to pro mě bylo horší dvakrát,“ přiznává Chvátal, který hodlá vyjet na led k řádnému tréninku už v pondělí. Trenérům tak přibudou příjemné starosti.

„O místo jedničky se poperou. Tak to ve sportu má být. Pokud ale bude Petr Žůrek předvádět dosavadní výkony, bude Jarda Chvátal na čekané,“ uvádí Stloukal.

Jednoduše shrnuto: do zápasu nastoupí jeden z nich, rozhodující váhu získá aktuální rozpoložení a forma.

Chvátal si nepříjemné zranění přivodil na tréninku. Nůž na brusli mu zajel do rýhy v ledu. Když se otočil, ucítil prudkou bolest. Koleno jakoby vyskočilo z kloubu.

„Natáhl jsem si křížové vazy. Pro mě jako gólmana je to hodně nepříjemné,“ říká.

Momentálně chodí s ortézou, používá regenerující masti a spreje. Dává se dokupy.

„Mám za sebou celkově dobrou letní přípravu, takže mě zranění zbrzdilo. Je teprve šest utkání, takže je ještě dost času,“ přemítá Chvátal.

Z úvodních duelů vytěžili Břeclavští tři výhry a sedm bodů. „Určitě je to lepší než loni. Teď se nám podařilo vyhrát s prvním celkem, což je úplně super. Myslím, že už to bude jen a jen lepší,“ uzavírá mladý gólman.