„Tentokrát jsme ztratili vyhrané utkání, jsou to zbytečně odevzdané dva body. Bylo to hodně útočné utkání, také padlo deset branek. Divákům se to muselo líbit. Až tak divoké jsem to ale nechtěl. Bohužel jsme to měli za stavu pět tři v klidu dohrát, ale hráli jsme moc naivně a dobře hrající soupeř to potrestal,“ glosoval průběh zápasu trenér Lvů Michal Konečný.

Začátky třetin, ty hokejisté Břeclavi umí. A potvrdili to i v druholigovém utkání s Nymburkem. U po necelé minutě poprvé zvedali domácí ruce nad hlavu, když Tomáš Popolanský proměnil Barusův pas skrz brankoviště v úvodní branku. Poté Lvi spálili další šance, když na brankáři Kociánovi ztroskotali Ondřej Bartoš i Beneš.

Ve chvíli, kdy se zdálo, že je Nymburk pod tlakem, přišlo z ničeho nic vyrovnání. Šimek se prodral individuálně až před Chvátala a zvedl kotouč přímo pod víko. Radost z vyrovnání ale netrvala dlouho. Už v 11. minutě si Popolanský s Barusem spolupráci zopakovali. Veterán vyslal mladého útočníka do samostatného úniku přes dvě třetiny hřiště a blafákem překonal hostujícího gólmana. Když navíc Ondřej Lechner zvýšil za půl minuty z hranice brankoviště už na 3:1, zdálo se, že Břeclav toto utkání zvládne.

„Kdybychom v této fázi zápasu proměnili další šance, mohlo to být naše jasné vítězství. Místo toho jsme dostali kontaktní branku,“ mrzelo Konečného. Lvi byli sice na koni a ostřelovali Kociána ze všech pozic, branku ale dali hosté. Sirotek se prodral v přesilovce až před branku a střelou k tyči prostřelil domácího brankáře.

Druhá třetina byla bezgólová, diváci se však vůbec nenudili. Hrál se hokej nahoru dolů, oba brankáři byli v neustále permanenci. Chvíli tlačila Břeclav, zanedlouho zase zamknul Nymburk Lvy v jejich obrané třetině. Největší šanci Nymburka spálil ve vlastním oslabení aktivní Sirotek, který v samostatném úniku domácí branku vysoko přestřelil.

Klid na břeclavské hokejky přinesla na nějakou dobu až branka Lukáše Bolfíka ve 42. minutě. Ten si najel na kruhy a bombou do šibenice zvýšil na 4:2. Pak ale přišly chvíle hostí. Ti dostali šanci hrát minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, kterou využil ranou od modré Knesl.

„Ze začátku jsme byli hodně jaloví, možná za to mohla ta daleká cesta. Postupně jsme se zlepšovali a když jsme snížili na tři čtyři, nabádal jsem kluky, aby se zbytečně nepouštěli do šarvátek a nedávali nekompromisnímu sudímu záminky k vylučování. Dělali ale přesný opak,“ řekl k nervózní třetí třetině nymburský kouč Pavel Bičiště.

Svou třetí branku v zápase v 51. minutě vsítil Tomáš Popolanský, když využil jedinou přesilovku Lvů v utkání. Hattrick ho však těšit nemohl. Břeclav totiž slibné vedení neudržela. V 55. minutě totiž prošlo za Chvátala náhodné nahození Němečka od modré a přesně v čase 58:00 využil neobvyklého odrazu Martincovy střely od mantinelu ve vyrovnávací branku Toma. Na střídačce hostí vypukl gejzír radosti.

„Už jsme ani nevěřili, že bychom za stavu tři pět mohli získat nějaké body. Měli jsme ale štěstí. Jsou to pro nás cenné body z venku, hned se nám lépe pojede takovou dálku domů,“ dodal hostující trenér Bičiště.

A to ještě netušil, že mu jeho svěřenci přibalí na cestu bolusový bod. Břeclav v prodloužení, které ani náhodnou nebylo opatrné, jak už to bývá, nevyužila přesilovku a sama se pak musela bránit. Došlo až na samostatné nájezdy. V těch proti Kociánovi neuspěl ani Papp, který trefil břevno, ani Popolanský. Naopak hostující Sirotka i Šimek Chvátala překonali a stanovili tak skóre na 5:6.

„Čeká nás těžké utkání s Hodonínem, šlo by se nám do něj mnohem lépe, kdybychom Nymburk porazili. Nedá se nic dělat, musíme bojovat dál," myslel už na pondělní jižanské derby Konečný.

HC Lvi Břeclav – NED Jockey Nymburk 5:6sn (3:2, 0:0, 2:3 – 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Popolanský (Barus), 11. Popolanský (Barus), 11. Lechner (Směřička, Truhlář), 42. Bolfík (Novák), 52. Popolanský (Směřička) – 9. Šimek (Tregl), 17. Sirotek (Toma), 45. Knesl (Toma, Sirotka), 55. Němeček (Sem), 58. Toma (Martinec), 65. rozhodující nájezd Sirotek

Vyloučení: 6:7 Využití: 1:2
Rozhodčí: R.Volf, J.Lošťák a M.Maťašovský