Tři minuty před koncem nervózní utkání vygradovalo v hromadnou bitku, po které šest hokejistů opustilo ledovou plochu s trestem do konce utkání. To ale nemohlo změnit nic na faktu, že si Lvi připsali cenné tři body do tabulky a v tabulce jsou druzí za Hodonínem.

Břeclav vlétla do utkání aktivně, vytvořila si několik střeleckých příležitostí, ale jako blesk z čistého nebe padla branka na druhé straně. Domácí Křenek z první střely na bránu trefil Zelenkovu mezeru mezi betony a domácí vedli. Lvy to nepoložilo. Naopak dále pokračovali v obléhání branky Žihadel.

V 7. minutě ještě Boška vychytal únik Martina Bartoše, v 9. minutě už ale bylo srovnáno. Martinu Dufkovi stačilo patnáct sekund přesilovky k tomu, aby s pomocí teče zavěsil puk pod víko. Další branka v první třetině nepadla, ačkoliv byli hosté stále aktivnějším týmem. Domácí se kvůli častým vyloučením vůbec nemohli dostat do tempa.

Jediným stínem první dvacetiminutovky bylo zranění centra první formace Jakuba Nováka, který musel po střetu s domácím obráncem ve velké rychlosti odjet s těžkým otřesem mozku do nemocnice a zůstal tam na pozorování.

Lvi pak přežili krizové oslabení v úvodu druhé části a ve 26. minutě znovu udeřili. Petr Jurča v útočném pásmu nic nevymýšlel, napřáhl a kotouč se zatřepotal v Boškově síti.

Pětadvacet fandů Břeclavi v Moravských Budějovicích mělo za chvíli další důvod k radosti. To se opakovala situace z první třetině. Znovu neuběhlo ani dvacet sekund z přesilovky, když Natáhl na modré Martin Dufek. Jeho bombu sice Boška ztlumil, ta se ale pomalu došourala za brankovou čáru.

Výbornou pětiminutovku Lvů zakončil čtvrtým gólem v domácí síti Peter Beneš. Jemu připravil branku Martin Bartoš, který při hře čtyři na čtyři vybojoval puk v útočném pásmu a předložil ho slovenskému útočníkovi na zlatém podnose. Ten sám před Boškou moravskobudějo­vického gólmana vykoupal a Lvi vedli už 4:1.

Žihadla vzápětí snížila. Břeclavané dvakrát po sobě faulovali a museli hrát dvě minuty ve třech. V přesilovce 4 na 3 dokázal Dostál díky teči snížit. Víc ale Zelenka v břeclavské brance nedovolil.

Ve třetí části už nebyla hra tak pohledná. Byla plná nepřesností, rozkouskovaná, přesto se diváci dočkali ještě jedné branky. Martin Dufek dostal zpoza branky pobídku od Martina Bartoše a z úhlu prostřelil Bošku. Břeclavský obránce tak oslavil v zápase hattrick a masku před ním smekl i břeclavský brankář Zelenka.

Domácí poté přitvrdili, dohrávali souboje u mantinelů i bez puku a často diskutovali s rozhodčím Pražákem. Nejaktivnější v tomto ohledu byl domácí mladík Kadlec, který na sebe upoutal pozornost sérií provokací. Vše vygradovalo v 57. minutě, kdy Martin Bartoš po domácím provokatérovi skočil. Ten se ale bít nehodlal, lehl si na led, a tak si Bartoše převzal jiný domácí hráč. Pak vypukla hromadná bitka, do které se zapojili snad všichni hráči na ledě. Za Lvy se bili kromě Bartoše ještě Dora, Kurial, Směřička a Lechner. Tři hráči na každé straně to odnesli trestem do konce utkání. To se pak dohrálo při poloprázdných střídačkách bez významnějších šan­cí.

Michal Konečný (trenér HC LVI Břeclav): „Musím být se zápasem spokojený a hodnotím ho kladně. Odehráli jsme jej výborně. Dostali jsme sice první lacinou branku, to už je obehraná písnička, ale ani potom jsme se nesložili. Tým ukázal sílu, že může zápasy otáčet. Potom už jsme domácí přehrávali a nenechali jsme je vytvořit si trvalejší tlak. Výborně jsme bruslili, kombinovali jsme, věřili jsme si, hráli jsme útočný hokej, žádné betonování. A trestali jsme chyby Moravských Budějovic. Podržel nás také brankář. Domácí už závěr utkání asi neunesli, byla tam spousta provokací, které vyvrcholily v závěrečné bitce. Směřovalo to k tomu. Její výsledek není důležitý, ale alespoň bylo vidět, že za sebou kluci stojí jako jeden muž a nenechají si nic líbit. Každopádně jim to nesmí stoupnout do hlavy, čeká nás týden bez zápasu, takže dostanou na tréninku pořádně zabrat. Musíme se pořádně připravit na Pelhřimov."

HC Moravské Budějovice 2005 – HC LVI Břeclav 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Křenek (Sobotka L.), 35. Dostál (Novák, Peroutka) – 10. Dufek (Bartoš M.), 26. Jurča (Popolanský), 29. Dufek (Bartoš M., Kurial), 32. Beneš (Bartoš M.), 52. Dufek (Bartoš M., Kurial)

Vyloučení: 12:10, navíc Martin Bartoš, Dominik Směřička, Jan Kurial (BRE) – Lukáš Kovalský, Jiří Peroutka, Jakub Kadlec (MBU) všichni 5 + do konce utkání za hrubost Využití: 1:2

Rozhodčí: J. Pražák – P. Kotlík, J. Zídek

Diváci: 450 (z toho 25 z BV)

Poměr střel: 26:32

Sestavy:

HC Moravské Budějovice 2005: Boška – Bulička, Sechovec ©, Novák, Latner, Prkna, Peroutka, Sobotka M. – Bula, Zahradník, Křenek, Barták, Kovalský, Jánský, Kundela (A), Dostál, Sobotka L., Kadlec, Telesz, Müller

HC Lvi Břeclav: Zelenka – Dora ©, Směřička, Dujsík, Dufek, Peslar, Koukal  – Papp, Novák Jak., Jurča – Bartoš M., Kurial (A), Beneš – Bartoš O., Bolfík, Lechner – Popolanský (A), Truhlář, Gabriška