Podnik podobné úrovně přitom může být pro břeclavské fanoušky na dlouhou dobu jeden z posledních. Od letošního roku vchází v platnost dohoda Českého svazu ledního hokeje a kanadské protistrany o střídání pořadatelství turnaje s Edmontonem.

Břeclav má zatím jisté, že se akce vrátí v roce 2019, další pokračování v městě u řeky Dyje je nejisté. „Turnaj tady zůstane tak dlouho, dokud budou mít lidi velký zájem. Pokud se nám nepodaří přilákat velké návštěvy, bude horší turnaj udržet, a může skončit v Edmontonu. Kanada je velkou konkurencí,“ připustil ředitel pořádající příspěvkové organizace Tereza Břeclav Dymo Piškula.

Organizátoři se tak rozhodli znovu připravit bohatý doprovodný program, který má přilákat fanoušky na ochozy. „Stejně jako v minulém roce nachystáme velkou fanzónu, kde si na své přijdou dospělí i děti. Diváci mohou navštívit ve středu koncert, po každém zápase bude diskotéka,“ uvedl Piškula.

Nová rolba? Lepší led

Mezi třetinami bude možnost vyfocení s některou se známých hokejových osobností. V minulosti se v Břeclavi ukázali například hráči NHL Tomáš Plekanec nebo Tomáš Hertl. Diváci také poprvé uvidí v akci novou elektrickou rolbu. „Bude šetrnější na údržbu a také zajistí kvalitnější led,“ pochvaloval si novinku Piškula.

Největší změnu oproti minulým rokům připravili pořadatelé v podobě permanentky na všechny zápasy. Za vstup na všechna utkání včetně přípravného zaplatí v případě koupi permanentky 250 korun. Vstup na jednotlivé dny vyjde na osmdesát korun, děti do 130 centimetrů mají vstup zdarma. „Lidé mohou kupovat permanentky do pátého srpna a prvního přípravného zápasu s Kanadou. Pernamentkáři mají velkou slevu.

Je to dost velký rozdíl oproti tomu, kdyby si fanoušek kupoval lístky na jednotlivé dny. Prodej se už pomalu rozbíhá,“ upřesnil Piškula s tím, že permanentky je možné zakoupit na zimním stadionu.

Český národní tým bude poprvé v historii akce obhajovat titul a na této cestě vyzve postupně Švýcary, Švédy a nakonec v repríze finále Spojené státy americké. Před zahájením akce bude tradičně k vidění přípravný duel, v němž český národní tým změří v sobotu 5. srpna síly s Kanadou. Břeclav hostí neoficiální světový pohár hráčů do osmnácti let počtrnácté.

Memoriál Ivana Hlinky
7.8. Česko – Švýcarsko 19:00
8.8. Česko – Švédsko 19:00
9.8. Česko – USA 19:00

VÁCLAV PETRŮ