V kuloárech se v posledních dnech hovořilo o tom, že by k zápasu vůbec nemuselo dojít. Uherské Hradiště by nepřijelo, Břeclav by vyhrála kontumačně 5:0, což by dál posunulo Kopřivnici. Ta by za klub ze Slovácka zaplatila pokuty.

Tuto možnost však vylučuje uherskohradišťský trenér Petr Sakrajda. „Tak o tomto slyším poprvé až dnes. Naopak vedení na nás tlačí, abychom zápas sehráli,“ nechal se slyšet kouč klubu. Hokejisté ze Slovácka tedy do břeclavi dnes přijedou. Nebudou to ovšem mít vůbec jednoduché. Domácí jsou nažhavení na postup a vytouženou sed­migólovou hranici touží překonat.

Hosté navíc nejsou v úplně nejlepší situaci. „Po zápase v Kopřivnici jsme jednou trénovali a potom se již led rozpustil. Takže jsme vlastně týden bez tréninku. Navíc máme k dispozici jen čtyři obránce, musíme vzít i juniora. Prostě přijedeme v hodně okleštěné sestavě. Budeme bojovat, abychom dopadli co nejlépe,“ vyhlašoval Sakrajda.

I on však uznal že šance na sedmigólový „nášup“ Břeclav má. „Přišlo mi, že domácí mají podstatně épe sehrané mužstvo než Kopřivnice. Takže jejich šance na postup vidím velmi reálně,“ přiznal uherskohradišťský kouč.