Reakce z brněnského klubu přišla vzápětí a toto tvrzení rezolutně popřela. „Výrok komentátora O2 TV Sport je nepravdivý. Netuším, z jakého zdroje čerpal, ale musím tyto spekulace vyvrátit. V Kometě mám platnou smlouvu a rozdělanou práci,“ uvedl na webu brněnského klubu Furch.

Hromadná bitka se strhla poté, co obránce Jan Ščotka srazil k ledu mladého plzeňského bek Adama Jiříčka, který otřesen nečekaným nárazem skončil v nemocnici.
Ščotka dostal stop na čtyři zápasy. O zákroku se píše i v zahraničí

Třiatřicetiletý gólman nastoupil naposledy v extralize minulý pátek, kdy pomohl k domácí výhře nad Pardubicemi 4:3 v prodloužení. „Momentálně doléčuju zranění, ale v nejbližších dnech se připojím k týmu a budu pokračovat v tréninkovém i zápasovém rytmu,“ vysvětlil Furch.

Výrok televizního komentátora rozlítil rovněž bosse Komety Libora Zábranského. „Považuju za naprosto nepřípustné, aby se z profesního hlediska stalo něco podobného, jako předvedli ve čtvrtek večer redaktoři 02 TV Sport. Podobné spekulace, které se nezakládají na pravdě, poškozují náš klub,“ citoval majitele klubový web.

Zábranský popřel, že by hvězdný gólman odcházel. „Rád bych ujistil naše fanoušky a partnery, že Dominik Furch v Brně zůstává. O2 TV Sport bych popřál, aby se svou práci naučili dělat správně,“ vzkázal majitel.

Hokejisté Olomouce ve 22. kole Tipsport extraligy proti HC Kometa Brno.
Kometa válí, otazníkem je forma esa nebo hra u soupeřů

Kometa se po 23. extraligovém kole nachází na sedmém místě tabulky. V neděli od tří hodin odpoledne nastoupí na ledě Bílých Tygrů Liberec, kteří mají na šesté pozici o bod a odehraný zápas víc.