Překvapivě jednoznačně skončil druholigový hojkeový duel dvou posledních mužstvem tabulky. Břeclav nepotvrdila výhru se Vsetínem, namísto toho na ledě Prostějova totálně vybouchla a odvezla si porážku 1:4.

„Už od počátku jsem upozorňoval hráče, že Prostějov obměnil mužstvo, že neustále posiluje. Nechápu, proč máme tak velké rozdíly ve výkonech doma a venku,“ hněval se po zápase hostující kouč Otoupalík.

V sestavě jeho týmu chyběl jen zraněný Balát a nemocný Otoupalík ml., k utkání byli připraveni už i uzdravení Koš se Strýčkem. V bráně Břeclavi dostal opět přednost Chvátal před Žurkem.

Hned ve druhé minutě utkání dostali hosté možnost zahrát si přesilovku, ale domácí Tuček jejich šance zlikvidoval. Postupem času se čím dál více do hry dostával Prostějov a přitlačil Břeclav do její obranné třetiny.

V 10. minutě zahrozil po chybě Šimečka nová posila Prostějova Janečka, ale Chvátal si se střelou poradil.
O čtyři minuty později už se ale skóre měnilo, když Piluna vystřelil a společně s Dostálem měli dost času, aby puk dostrkali za Chvátala. Hra se poté vyrovnala, ale vyložené šance chyběly.

Pokud byla první třetina vyrovnaná, druhá patřila výhradně domácímu týmu, který byl aktivnější, lépe bruslil a často se dostával do nebezpečných výpadů.

Ve 23. minutě Chvátal bravurně zneškodnil nájezd dva na jednoho, když kotouč z hole Cika skryl efektně v lapačce.
Méně štěstí už ale měl o dvě minuty později, kdy na trestné lavici seděl Kurial.

Žibrita ke konci přesilovky vystřelil od modré a kotouč zapadl do růžku Chvátalovy klece, břeclavský gólman měl zacloněný výhled.
Další slabou chvilku si vybrala břeclavská obrana ve 29. minutě, to domácí Piluša využil nedůrazu břeclavských obránců a trefil se přímo mezi betony Chvátala.

To už bylo na mladého gólmana příliš a nechal se vystřídat Žurkem.
Ten ale inkasoval nešťastně hned z první střely, když se střela mimo jeho bránu odrazila nešťastně zpět před bránu a Skokan už neměl problém zasunout puk za brankovou čáru. Domácí příznivci propukli v nadšení, které dosud letos nepoznali.

Poslední část už se prakticky jen dohrávala, domácí Jestřábi polevili, čehož v přesilové hře využil Kárný, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou a přeloboval Tučka.

„Dneska jsme se pořádně nedostali do šance, mužstvo se po druhém gólu sesypalo, nedokázali jsme potom hrát ani situace, které pilujeme na trénincích. Začali jsme hrát až ve třetí třetině, kdy už bylo pozdě něco udělat s výsledkem. V brzké době můžeme očekávat personální změny v týmu,“ dal na vědomí Otoupalík.

Veškerá další snaha Břeclavských už ale končila u pozorně chytajícího Tučka, který nedovolil další korekci skóre.

HK Jestřábi Prostějov – HC Břeclav 4:1 (1:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Piluša (Dostál, Skokan), 26. Žibrita (Paška, J. Cik), 29. Piluša (Skokan, Dostál), 30. Skokan (Žibrita) - 43. Karný.

Rozhodčí: Škrobák - Velinský, Wesley.

Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Střely na branku: 30:42.

Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Prostějov: Tuček (Hrazdíra) - Šimek, Kolibár, Doseděl, Jedlička, Staněk, Paška - Janečka, Kotlík, Piluša, Sedlář, Valko, Berčák, Žibrita, Dostál, Skokan, Kučera, Ondrejkovič, Cik J.

Břeclav: Žurek (Chvátal) - Raška, Novák, Veselský, Barák, Kroupa, Šimeček, Laga, Sladký, Pazdera, Popela, Hrůza, Kárný, Nohel, Kurial, Koš, Čikl, Mífek, Burian, Strýček, Lechner