Nasvědčovaly tomu papírové předpoklady i postavení obou týmů v tabulce. Blanenským se totiž dlouhodobě nedaří, v posledních devíti zápasech se jim podařilo zvítězit jen jednou.

V první třetině se nehrál příliš pohledný hokej, většina akcí končila nepřesnými přihrávkami ve středním pásmu. I tak se ale v této části diváci dočkali tří gólů.

Nejprve se ve 13. minutě prosadil dorážkou Klimešovy střely z bezprostřední blízkosti Čikl, ale poté hosté nechali po straně ujet domácího Kučeru a ten z ojedinělé šance prostřelil Žůrka.

Jenže když se hned o minutu později prosadil technickou střelou opět Čikl, odcházeli do kabin spokojenější hostující hokejisté.Druhá třetina začala smolně pro hosty, když Žůrka překonal lehkou střelou tahem domácí Hoffmann a vyrovnal stav zápasu na 2:2. „Ty naše inkasované branky mě mrzí. Nebyly to ani nějaké velké šance,“ postěžoval si břeclavský trenér Michal Konečný.

Ve 26. minutě se do sólového úniku po přihrávce Baláta dostal hostující Kárný, položil si gólmana a střelou pod víko vrátil Břeclavi vedení. Poté byl na ledě už jen jeden tým.

Břeclav, která měla k dispozici kompletní osmnáctičlennou sestavu, se do soupeře zakousla, ale trápila se v zakončení. Na tom měl lví podíl teprve sedmnáctiletý domácí brankář Šenk. „Prvnímu útoku se dnes příliš nedařilo. Oni nás ale táhnou celou sezonu. Aspoň se mohly prosadit i další lajny,“ komentoval Konečný.

Ve 29. minutě nepustil skrz betony při nájezdech dva na jednoho postupně střely Klimeše ani uzdraveného Roupce. Ve 30. minutě vychytal Šenk i sólový nájezd Rákoczyho a při střele Světlíka ho zachránila tyč.

V poslední části již domácí nestačili nasazenému tempu Břeclavi a bylo jen otázkou času, kdy dostanou další branku. Ve 44. minutě měl dvě obrovské šance během jednoho střídání Rákoczy.

Jeho velká chvíle přišla až ve 49. minutě, kdy učebnicově zakončil samostatný únik. Dvě minuty před koncem si vzal oddechový čas břeclavský trenér, aby ušetřil síly pro závěrečné minuty.

O minutu později ho následoval i domácí kouč, který na poslední minutu odvolal brankáře. Blanenští poté v šesti zamkli hosty v jejich třetině, ale nic z toho nevytěžili.

Naopak nejlepší muž utkání, břeclavský Robert Rákoczy, vybojoval ve vlastní třetině puk a neměl problém přidat pátý gól do prázdné klece. Břeclav získala důležité dva body a zůstává v boji o první místo v krajském přeboru, momentálně ztrácí na Moravské Budějovice dva body.

„Výhra je důležiá. Teď se bude rozhodovat o prvním místu, a my bychom jím jistě nepohrdli. Přesto jsou pro nás stěžejní až zápasy play–off,“ uzavřel kouč Konečný.