Sportovní víkend přinese do Břeclavi hokejový svátek. Domácí hokejový klub, který je v tabulce na druhém místě, přivítá jedno z nejúspěšnějším mužstev v přeboru, HC Uherský Brod. Oba navíc nasbíraly z devíti zápasů shodně dvanáct bodů a Břeclav drží na druhém místě jen lepší skóre.
Na domácím ledě břeclavských hokejistů by se diváci měli dočkat především útočného pojetí ze strany Břeclavských. V ofenzívě totiž domácí trenér Michal Konečný vidí hlavní hokejovou zbraň svých svěřenců.

„Budeme se snažit hrát neustále dopředu. Šancí máme spoustu, takže doufám, že některé proměníme. Ikdyž s tím máme v poslední době trochu problémy,“ sdělil kouč Konečný.
Tato taktiky by mohl sedět hostům ze Slovácka. Jejich lodivod se totiž bude snažit hrát především ze zabezpečené obrany, podporován dobrým výkonem brankáře Málka.

„Břeclav je nevyzpytatelný soupeř. A my jim navíc máme co oplácet. Naši hru bych rád postavil na agresivitě mladších hráčů a zlepšeném pohybu. Dá se říct, že oproti domácím budeme hrát destruktivně,“ poznamenal trenér Zbyněk Kůdela.

Oba týmy shodně trápí zranění, takže žádné z mužstev nebude hrát v nejsilnější sestavě. Projevit by se to ale mělo především na straně hostů.
Břeclav z posledních dvou zápasů dokázala vytěžit pouze jeden bod. Naopak Uherskému Brodu se nyní daří. Posledních šest zápasů vyhráli. Vyrovnané utkání sehrál i s favoritem z Moravských Budějovic. Vyjímku ovšem tvoří zápas s outsiderem, Bulldogs Brno.

Ti vyhráli kontumačně 5:0, neboť soupeř Břeclavi do utkání neoprávněně nasadil útočníka Daniela Provazníka. Ten měl po předchozím vyloučení stop na jedno utkání.

Oba rivalové na trenérských lavičkách se shodují, že utkání nebude pro žádný ze soupeřících týmů jednoduché. O tom již svědčí postavení obou mužstev v přední části tabulky soutěže.
Šlágr hokejového přeboru Jihomoravského a Zlínského kraje začíná v břeclavské Alkaplast aréně zítra v 17:00 hodin.