Hokejisté Břeclavi si připsali další vítězný zapas v krajském přeboru. Tentokrát deklasovali mužstvo Uherského Ostrohu na jeho ledě 10:4.
Utkání probíhalo podle tradičního scénáře. Po dvou třetinách vedli Břeclavané nad svým sopueřem vysoko 8:0. Již tradičně v poseldní části ale polevili a nechali domácí, aby výsledek alespoň kosemticky upravili.

„Je těžké za stavu 8:0 motivovat hráče, aby dál hráli zodpovědně ze zadu. Ve třetí třetině nechali obránci brankáře Žůrka trochu na holičkách,“ prozradil trenér vítězného mužstva Michal Konečný.

Právě složení obrany bylo pro Konečného nejtěžším oříškem. V sestavě chyběla hned několik zkušených beků jako Psota, Jedlička nebo Světlík. Konečný to vyřešil tak, že do defenzivní linie postavil některé své útočníky, na jejichž místo se postavili mladí junioři.
Od první minuty zápasu se hosté hnali za vítězstvím. Ve 4.minutě se poprvé trefil Pavel Nohel a o dvě minuty později Tomáš Kárný. Do konce první dvacetiminutovky pak zvýšil náskok na 4:0 Čikl Igor a Klimeš Martin.
„Opět jsme hráli svoji hru, a vnutili ji soupeři. Tentokrát jsme naše šance proměňovali oproti poslednímu domácímu zápasu již v první třetině,“ radoval se trenér Konečný.

Také druhá část utkání probíhala ve stejném duchu. Postupně se trefili Miroslav Ďuriš, kapitán týmu Václav Balát, Vladimír Veselský a Igor Čikl.
Ve třetí třetině zvýšili domácí tempo, což ale bylo dáno uspokojením břeclavských hráčů nad jednoznačným výsledkem. Brankář Žůrek jen bezmocně sledoval, kam že se poděla obranná činnost jeho spoluhráčů. Ti nechali soupeře zkorigovat výsledek čtyřmi brankami.

Poslední slovo ale měli znovu hosté, kteří branakmi Michal Totha a Tomáše Kárného stanovili konečný výsledek na 10:4 pro hosty.
Hokejisty břeclavského klubu čeká ještě další utkání o víkendu. V neděli se opět na soupeřově ledě utkají s Minervou Boskovice.
„I v dalším zápase chceme uspoět stejnou taktikou jako v poseldniích zápasech. Tedy silnou ofenzivou. Snad se naám podaří proměňovat šance tak jako na ledě Uherského Ostrohu,“ hleděl odhodlaně k dalšímu utkání trenér břeclavského prvního mužstva Michal Konečný.