Od první třetiny bylo jasné, že domácí nebudou předvádět stejné výkony, jako bylo zvykem v předchozích zápasech. V první lajně tentokrát chyběl Tomáš Kárný, a to se projevilo na domácí hře. Břeclav tentokrát nezdobila rychlá útočná fáze. „Máme vítěznou sérii, takže na hráčích je vidět jakési uspokojení,“ vysvětlil slabší úvod do zápasu trenér Břeclavi Michal Konečný.

Přesto se od úvodů první dvacetiminutovky dostávali domácí do šancí. K tomu jim výrazně pomáhali hráči Uherského Hradiště svojí nedisciplinovaností. Hned v první přesilové hře se poprvé v domácím žlutomodrém dresu prosadil zkušený Pavel Nohel, jeden ze tříbodových mužů tohoto utkání.

Ve druhé dvacetiminutovce začali lépe hosté. Byli rychlejší, a až do poloviny zápasu se hra odehrávala před Žůrkovou svatyní. V tomto čase se také poprvé prosadili hosté a šokovali domácí fanoušky. Šťastným střelcem byl Kartusek.

„Soupeř hrál úplně jinak než při našem prvním vzájemném zápase. V tom byla Břeclav mnohem dynamičtější,“ prohlásil po utkání hostující lodivod Petr Sakrajda.

Od poloviny utkání domácí hráči zabrali a těžiště hry se přesunulo opět před strážce uherskohradišťské klece. Opět to bylo z důvodu obrovské nedisciplinovanosti.

Té se ale nevyhnuli ani zkušení domácí hráči jako Nohel nebo Jedlička. Ti byli zbytečně vyloučeni za krosček a zdržování hry.

Až do sirény oznamující konec prostředního dějství další branka nepadla, a tak se mělo rozhodnout až ve třetím dějství. Po sedmi minutách poslední části zmrazil Krystýnek domácí fanoušky vedoucím gólem Uherského Hradiště.

Domácí nečekaný zvrat nepoložil a už za minutu a půl srovnal obránce Světlík střelou do horního růžku. Zanedlouho se trefil ještě Adamec, a jak se ukázalo, byl to vítězný gól. Svoji druhou branku ještě přidal Světlík a Břeclav mohla slavit.

„Cením si především toho, že se kluci za nepříznivého stavu nepoložili a dokázali utkání otočit. Výborně jsme sehráli především přesilovky,“ chválil trenér Konečný.

Jeho protějšek rozhodně spokojen nebyl. „Už jsem myslel, že to dovedeme do úspěšného konce. Výhru jsme domácím darovali naším vylučováním. Musíme proti nim hrát v pěti, jinak to nejde. Není to nicméně poprvé, co jsme takto prohráli své utkání,“ zlobil se kouč Sakrajda na své svěřence.

 

BŘECLAV – UHERSKÉ HRADIŠTĚ
4:2 (1:0, 0:1, 3:1)
Branky:
9. Nohel (Balát, Světlík), 50. Světlík (Balát, Nohel), 52. Adamec (Psota, Nohel), 54. Světlík (Balát, Nohel) – 24. Kartusek (Kotačka), 48. Krystýnek (Schuster, Barák)
Vyloučení:
6:10
Využití:
2:0