Závěrečná část vůbec nepřipomínalála hokej a v největší permanenci byli rozhodčí, kteří udělovali tresty jako na běžícím páse.
„To, jakým způsobem jsme utkání dohráli, mě velmi zklamalo. Budeme si muset promluvait a musím z toho vyvodit jisté důsledky, protože někteří hráči dokázali, že na to nemají,“ hněval se po vítězném utkání domácí kouč Michal Konečný.

Samotné utkání začalo poměrně vyrovnaně, po dvaceti minutách bylo na světelné tabuli skóre 2:1 pro domácí.
Poté ale přišla druhá třetina, a s ní i břeclavské tornádo. Hned v úvodu zkompletoval svůj hattrick Světlík, ještě v první minutě se trefil i Jedlička a v jedenatřicáté již svítil stav utkání v poměru 7:1 pro domácí.

Bezradní hosté se snažili bránit domácím atakům, ale břeclavští hráči se na ledě přímo vznášeli a se svým soupeřem si dělali, co se jim zlíbilo.
Nepočetná skupina fanoušků se tak těšila na to, že domácí předvedou podobný výkon i v závěrečné třetině, což se ale ani náhodou nepovedlo.
Místo toho, aby domácí podtrhli vítězství nad bezbranným soupeřem, předvedli doslova parodii na hokej. Neuvěřitelný počet vyloučení, navíc i vyloučení do konce utkání, což se, jak podotkl domácí kouč, prostě nesmí stávat.

Břeclavští tak vůbec neusnadnili premiéru mezi muži svému brankáři Bořutovi, který vystřídal Žurka, jenž trpěl žaludeční problémy.
V kleci musel čelit přesilovkám a také dvakrát inkasoval, čímž hosté korigovali konečný výsledek na 7:3, ale trenér Konečný byl s jeho výkonem spokojen.
Největší radost z výsledku měl paradoxně hostující trenér Jiří Sýkora. „Výsledek je pro nás vlastně milosrdný. Domácí jsou favoritem soutěže. My jsme dlouhodobě na chvostu tabulky a nyní hledáme cestu nahoru,“ zaujal nezvyklým hodnocením kouč poraženého týmu.