Bez bodového zisku zůstali hokejisté Břeclavi ve šlágru 10. kola krajského přeboru. V repríze loňského finále play-off s Moravskými Budějovicemi prohráli 3:6. Klopýtli tak letos vůbec poprvé před domácími ochozy.

Břeclavští lídrovi soutěže, který bez zaváhání vévodí tabulce, vzdorovali pouze v úvodní dvacetiminutovce. „Byli nám opravdu vyrovnaným soupeřem. Dokonce měli čtyři gólové šance,“ všiml si kouč Budějovic Oldřich Válek.
To však bylo ze strany domácích téměř vše. Zbytek atraktivního měření sil třímali v rukou hosté, k čemuž jim občasnými přehmaty dopomáhal nejistý gólman Žůrek.

„Vůbec nás nepodržel. Podpora od brankáře je základ. To, co předvedl, se nesmí opakovat. Tak čtyři branky padaly na jeho vrub,“ rozčertil se kouč Michal Konečný.

„Je fakt, že nebyl vůbec koncentrovaný, situaci nám hodně ulehčil. Jeli jsme do Břeclavi docela s obavami,“ poznamenal Válek.
Náplastí na bolístky zklamaných domácích příznivců mohla být snad jen závěrečná třetina. V ní se Břeclav i za stavu 0:5 probudila a třikrát rozvlnila síť.
„Docela mě potěšilo, že se kluci na to nevyflákli. Ale to je tak vše. Hráli jsme hrozně. Jediný, kdo nezklamal, byl obránce Švětlík,“ mávl rukou zklamaný kormidelník Břeclavi.

I přes domácí prohru patří Břeclavi nadále třetí postupová příčka. „Náš záměr je dostat se do vyřazovacích bojů, myslím si však, že pro to budeme muset posílit kádr,“ přemítal kouč Konečný.
Další utkání odehrají hokejisté Břeclavi už zítra na ledě průběžně sedmých Nedvědic.

HC BŘECLAV - HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 3:6 (0:1, 0:3, 3:2).

Branky: Tóth, Václavovič, Kárný - Prkna, Cakl, Oliva 2, Langmann, Jaskula.