Oba týmy už začaly posilovat na blížící se play off, domácí představili mladého švýcarského gólmana Kaspara Zgraggena, kterého jim na hostování zapůjčila Dukla Jihlava.

Ani hosté nezůstali pozadu, jejich obranu posílil zkušený Jindřich Vacek, který má zkušenosti zKomety Brno a druholigového Vyškova a útok Břeclavi doplnil Petr Hladký, kmenový hráč Blanska, který loni hostoval vTechniceBrno.

„Zatím nejsou stýmem sehraní. Před vyřazovací částí ještě další posily určitě přijdou,“ sliboval trenér Břeclavi Michal Konečný.

Přestože se oba týmy mohou pyšnit nejlepšími obranami vkrajském přeboru, přetahovaná okaždý gól se nekonala.

„Nejsme zvýsledku nešťastní. Byl to celekm vyrovnaný zápas, ale domácí proměnili to co měli. My jsme stíkm měli naopak problémy,“ komentoval výsledek svého týmu břeclavský kouč Michal Konečný.

První minuty zápasu patřili hostující Břeclavi, která zatlačila domácí do jejich obranné třetiny a výsledkem byl gól Klimeše, který již ve druhé minutě přesnou střelou zápěstím vymetl růžek Sgraggenovy branky a rozjásal hrstku fanouškůhostí.

Idalší minuty poté patřily Břeclavi, ale otlak se připravili sami sérií vyloučení. Všechna oslabení hosté ubránili, a kdyby břeclavský Čikl v10.minutě netrefil jen tyčku, mohlo se utkání vyvíjet úplně jinak. Ve 14.minutě totiž domácí Ščepka našel kolmicí na modré číhajícího Olivu a ten se znájezdu na Žůrka nemýlil.

Druhá třetina byla pro vývoj zápasu zlomová. Nejprve ve 22.minutě protlačil puk pod ležícím Žůrkem do brány nejlepší muž zápasu Oliva a ten samý hráč osedm minut později završil čistý hattrick, když opět znájezdu nedal Žůrkovišanci.

Vpůli zápasu mohl využít chybného vyhození Zgraggena hostující Čikl, ale nepodařilo se mu vrychlosti zpracovat kotouč. Další ránu hostům po chybě vrozehrávce zasadil ve 34.minutě Ščepka a hned ominutu později se prosadil vpřesilovce ještě domácí Jaskula a vyhnal zbranky hostů Žůrka, kterého nahradil Bořuta. Ten za svá záda žádnou střelu nepustil, itak ale prostřední dějství vyznělo jasně pro domácí.

Na začátku třetí třetiny se do branky hostů vrátil znovu Žůrek, ale inkasoval hned po minutě hry. Střelu Olivy ještě vyrazil, ale na dorážku Ščepky, který za zápas nasbíral pět kanadských bodů, už byl krátký.

Ve třetí třetině obraz hry kopíroval dění zté první, nepřesnosti na obou stranách a vyloučení kouskovaly hru a uchránily hosty před dalšími brankami. Šanci alespoň zkorigovat výsledek dostala Břeclav vdruhé polovině poslední části, ale téměř dvě minuty trvající dvojnásobnou přesilovku nedokázala využít.

Zápas plný chyb na obou stranách, ale ipěkných branek, tak před zraky šesti stovek diváků skončil jasným vítězstvím domácích Moravských Budějovic, které tak tři kola před koncem základní části zvýšili svůj náskok na Břeclav a Nedvědice na čtyřibody.

„Pokud by se nám tento výpadek stal vplay–off, bylo by to nepříjemné,“ uzavřel Konečný.

Martin Daneš