Břeclav představila třem stovkám diváků inové posily, zkušeného Drábka sVackem.

Podcenění soupeře ovšem Břeclav nedopustila. Zachovala se podle trenérovy rady, aby hosty rychle umlčeligólem.

Snad ani sám kouč nevěřil tomu, když už ve dvacáté páté sekundě zápasu otevřel skóre Balát, dvojice hostujících obránců mu nechala trestuhodně prostoru kzakončení.

„Kluci kutkání přistoupili tak jak měli. Soupeř pak zjistil, že nemá šanci. Bylo to pro nác celkem pohodové utkání,“ usmíval se po vítězném zápase trenér břeclavského týmu Michal Konečný.

Hrálo se pak prakticky na jedné polovině hřiště a další góly na sebe nenechaly dlouho čekat.V11.minutě prostřelil Kárný Bříštěly, za pět Čikl zasunul puk zpoza brány ktyčce.

Hosté byli asi ještě myšlenkami vkabině, když jim po devíti sekundách druhé třetiny ujel ve vlastním oslabeníKárný.

Opět minut později ostrožský obránce Létal zojedinělé střely dokázal překonalŽůrka.

Domácí ale už za minutu ukázali, kdo je na ledě pánem. Klimešovi před prázdnou brankou stačilo nastavit čepel do Veselského přihrávky.

Vpolovině zápasu vystřídal nudícího se Žůrka Nos. Ani on se příliš nezapotil a sledoval, jak Rákoczyho bomba a Bauerův přesilovkový gól zvýšil na7:1.

Také třetí třetina se odehrávala vexhibičním duchu. Ve 45.minutě Kárný završil svůj hattrick a odvě minuty později upravil skóre na 9:1 Roupec.

Konec trápení hostujícího gólmana ukončilo až jeho zranění sedm minut před koncem zápasu. Ani jeho náhradník Hříbek se však příliš nevyznamenal. Nejdříve se sice potěšil gólem hostujícího Peprníčka, ale poté už jen sledoval, jak Bauer vpřesilovce zvýšil.

V58.minutě ještě vstřelil svůj čtvrtý gól po narážečce sRákoczym Kárný a upravil tak skóre na konečných11:2.

„Hlavní je, že se nám před play–off nikdo nezranil. Na to jsem upozorňoval,“ uzavřel kouč Konečný.