>

Tímto okamžikem se ale krása ze hry vytratila a vystřídaly ji fauly a nepřesnosti. Outsider zČechočovic si žádné vyložené příležitosti vprvní třetině nevypracoval, bránily mu vtom také častá oslabení, která ale břeclavští hokejisté nedokázaly potrestat uklidňující brankou.

„Určitě jsme soupeře trošku podcenili. Čechočovice však hráli vúplě jiné sestavě než vtom prvním vzájemném utkání. Ale jsem rád, že jsme vyhráli. Aspoň jsme si vyzkoušeli těžší utkání,“ hodnotil výkon ve druhém čtvrtfinálovém zápase kouč břeclavských Michal Konečný.

Druhá třetina byla ještě větší bitvou ostřední pásmo. Zlepšení hry Čechočovic přineslo své ovoce ve 28.minutě vpodobě vyrovnávací branky na 1:1. To břeclavské probralo a za čtyři minuty už opět vedli díky přesnému zakončení Kárného, který strhl vedení zpět na stranu Břeclavi.

Absence Světlíka vobraně se projevila ochvíli později a domácí ve 34.minutě opět srovnaly sfavoritem krok. Poté ale nabídli Břeclavi dvojnásobnou přesilovku, ve které nejprve Stloukal trefil tyč a poté Šimeček od modré propálil vše, co mu stálo vcestě.

Třetí třetina se opět předváděnou hrou podobala té první. Světlými okamžiky byla domácími nastřelená tyč v50.minutě a potyčka Šimečka sdomácím útočníkem.

Klid do břeclavských řad vnesl až v52.minutě Nohel, který zvýšil na 2:4 pro břeclavské hokejisty.

Hosté se poté ubránili dvě minuty vdvojnásobném oslabení a ještě stihli dvě minuty před koncem vstřelit gól, do střelecké listiny se zapsal podruhé vzápaseBalát.

„Druhá série je zatím vyrovnaná 1:1. Ale nám musí být jedno koho dostaneme. Pokud chceme uspět, musíme porazit kohokoli,“ uzavřel břeclavský stratég.

První zápas semifinále play–off přivede soupeře na břeclavský led vneděli 24.února.a soupeře pouze5:2