Kdo čekal v zápase druhé Břeclavi s třetím Uherským Brodem vyrovnanou hokejovou bitvu, byl velmi překvapen. Rival domácích v tabulce si na cestu domů přibalil krutou porážku o sedm branek.

Mužstvo ze Slovácka do Břeclavi přijelo oslabeno o šest hráčů tradiční sestavy, což se na výsledku jednoznačně projevilo. „Po čtvrtku nás postihla nějaká viróza, s takovou sestavou jsme na přijatelný výsledek pomýšlet nemohli,“ pronesl rezignovaně trenér uherskobrodských hokejistů Zbyněk Kůdela.
Proto se jeho svěřencům nedařila taktika, kterou chtěl na soupeřově ledě uspět. Ofenzivní choutky Břeclavských se jim nedařilo rozbíjet a domácí se tak dostávali do šancí až překvapivě často.

Na první branku nečekali příliš dlouho. Po pěti minutách hry vnesl klid na břeclavské hokejky Martin Klimeš po asistenci kapitána Baláta. Tomu se domácí utkání velmi vydařilo, neboť se stal s pěti body za dvě branky a tři asistence nejproduktivnějším mužem v domácím modrožlutém dresu.
Drtivou převahu v první třetině však nedokázali jeho spoluhráči přetavit v další střelecké zápisy a to i díky skvělému brankáři Uherského Brodu Karlu

Málkovi, který v první třetině držel akcie svého týmu nad hranicí bankrotu.
Právě muži s číslem jedna v brance hostů se však druhá třetina proměnila v noční můru. Tři minuty po startu prostřední části hry se proti němu poprvé v zápase prosadil z dorážky Nohel a jen o sedmadvacet vteřin později také Kárný.

Hosty z Uherského Brodu poslal tříbrankový deficit do kolen a domácí pro ně ve druhé části hry připravili gólové peklo. Po půlhodině hry se ještě jednou prosadil velezkušený Nohel, který Málka prostřelil mezi betony.

V samém závěru třetiny si hostující obranu vychutnal Psota, o minutu později dokonce uherskobrodští obránci nachystali jako na stříbrném podnose branku pro Rakoczyho. Sedmý hřebíček do uherskobrodské rakve čtyřicet vteřin před koncem druhého dějství z hole Baláta vyhnal Málka z klece.
„Naše nátlaková hra na soupeře platila. Dostávali jsme se do šancí, ale v první třetině jsme je ještě nedokázali proměňovat. Kluci si to naštěstí vynahradili ve druhé části,“ chválil svoji taktiku a střelecké umění svých svěřenců trenér břeclavskýcch hokejistů Michal Konečný.

Třetí třetina již mnoho pohledného hokeje nenabídla. Domácí byli uspokojeni jednoznačným vývojem utkání a slevili ze své snahy. To dalo hostům možnost alepoň kosmeticky upravit výsledek a připravit brankáře Žůrka o první vychytanou nulu v sezoně. Poslední slovo měli ale opět domácí, konkrétně kapitán mužstva Balát.

„Břeclav byla lepší, to však bylo dáno naším oslabením. Já teď můžu jen doufat, že jim porážku v domácím prostředí oplatíme,“ prohlásil po utkání trenér poraženého celku Zbyněk Kůdela.

HC Břeclav – HC Uherský Brod 8:1 (1:0, 6:0, 1:1). Branky: Klimeš (Balát, Jedlička), Nohel (Balát), Kárný, Nohel (Kárný, Balát), Psota (Klimeš), Rákoczy (Psota), Balát (Kárný, Světlík), Balát (Klimeš, Nohel) – Hasoň (Obadal). Vyloučení: 8:13.