Břeclav je krok od vítězství v sérii

Moravské Budějovice - Hokejisté Břeclavi uspěli na ledě Moravských Budějovic a o vítězství ve finále mohou rozhodnout již teď.

13.3.2008

Břeclavští hokejisté uspěli ve třetím zápase finálové série a jsou krůček od vítězství.Foto: Deník/ Michal Čejka

Posíleni nedělní domácí výhrou odjížděli břeclavští hokejisté ke třetímu utkání finále play–off do Moravských Budějovic.

Utkání ale začalo lépe pro domácí, kteří se už ve 2. minutě dostali do vedení zásluhou Boudného. To břeclavské hokejisty zdravě nakoplo, výsledkem byl tlak, který domácí utnuli až faulem.

První přesilovku v zápase pak využil po pár vteřinách Světlík ranou od modré. Neuběhla ani minuta a Břeclav vedla, to využil laxnosti domácí obrany Klimeš – 1:2.
Domácí se nevzdali a svou snahu korunovali ve 13. minutě vyrovnávacím gólem, z dálky překvapil Žůrka Cakl.V prostřední části se Břeclav dlouho bránila v oslabení, ale Žůrek v brance kryl všechny pokusy domácích.Až v polovině zápasu dostala Břeclav možnost další přesilové hry, kterou dokázala opět využít, Čikl zavezl puk do třetiny a přesnou přihrávkou našel Drábka – 2:3.Břeclavští pak nabídli domácím další přesilové hry, ale Moravské Budějovice se již na nic nezmohly.„Zejména v prostřední části nás podržel svými zákroky brankář Žurek,“ chválil zkušený hráč a asistent mužstva Pavel Nohel.I třetí třetinu začali břeclavští hokejisté v oslabení, ale počet hráčů na ledě se brzy vyrovnal. Povedenou pětiminutovku Břeclavi načal ve 44. minutě Roupec a zvýšil na 2:4.
O dvě minuty později přesně zakončil podruhé v zápase Klimeš a když ve 48. minutě Kárný nazdařbůh plácl do puku a ten proplachtil až do brány Železného, bylo po zápase.

Zápas pak nervózně pokračoval, přesilovky na obou stranách ale zůstaly nevyužity. Až 12 sekund před závěrečnou sirénou korigoval stav na konečných 3:6 Oliva.

„Dali jsem více branek, především jsme zlepšili naši produktivitu. A taky při nás více stálo i to pověstné štěstíčko. Ale jednoznačný zápas to rozhodně nebyl, i když by se to podel výsledku mohlo zdát. Rozhodla až poseldní třetina,“ upozornil Nohel na důvody výhry na kluzišti hostů.

Břeclav si výhrou zajistila výhodnější pozici před 4. utkáním, k postupu do baráže o II. ligu tak svěřencům trenéra Konečného stačí, když dnes porazí Moravské Budějovice na domácím ledě. Utkání začíná v 18:30.

„Ani doma nás ale nečeká nic lehkého. Máme před sebou ten nejdůležitější krok. REádi bychom ale finálovou sérii ukončili už v pátek před našimi fanoušky,“ věří zkušený hokejista se zkušenostmi z nejvyšší soutěže.

Autor: Martin Daneš

13.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Mladá zpěvačka Jana Otáhalová ze Starého Poddvorova vydala a pokřtila své první CD. Jmenuje se Ej, až budu veliká.
5

Vydala své první CD. Text jedné písně je o tátovi, říká mladá zpěvačka

Černý led v kopci může způsobit, že auta kloužou zcela neovladatelně.
AUTOMIX.CZ

Víte, co je černý led? Poradíme, jak ho poznat a jak se s ním vypořádat

Voda zdraží o korunu za kubík. Kromě Znojemska

Jižní Morava – Stovku či dvě za rok si v příštím roce připlatí většina domácností v příhraničí jižní Moravy za vodu. Velké vodárenské společnosti totiž zvýší ceny zhruba o korunu za kubík pitné vody.

Skauti přivezou Betlémské světlo. V Mikulově bude vánoční jarmark pod radnicí

Brno /TIPY NA VÍKEND/ – Už poosmadvacáté si mohou lidé domů odnést tradiční vánoční plamínek zažehnutý v místě narození Ježíše Krista. Brněnští skauti a skautky přivezou Betlémské světlo do Brna z Vídně v sobotu po půl sedmé večer. Z Brna jej začnou vlakem rozvážet po celé republice v neděli.

Pod mikulovskou radnicí přivolají Vánoce. I s bleším trhem

Mikulov – Betlém, vánoční jarmark s ukázkou tradičních zvyků a řemesel, kulturní program, dětské dílničky s vánoční soutěží, to vše nabídnou dvoudenní Vánoce pod radnicí v Mikulově. Novinkou bude navíc předvánoční blešák.