Hokejisté jdou do baráže o druhou ligu

Břeclav - Podporováni necelou tisícovkou diváků nastoupili břeclavští hokejisté ke čtvrtému měření sil s týmem Moravských Budějovic. Případnou výhrou by se Břeclav stala vítězem krajského přeboru a čekala by ji baráž s nejlepšími týmy dalších dvou moravských krajů.

17.3.2008

Břeclavští hokejisté slaví vítězství nad Moravskými Budějovicemi.Foto: Deník/ Martin Daneš

První třetina začala ve výborném tempu, hra se přelévala tu na jednu, tu na druhou stranu, ale ani jeden z týmů si nedokázal vypracovat vyloženou šanci, a to ani v přesilových hrách.

Zlomovým okamžikem utkání byla 15. minuta, kdy Čikl šikovně tečoval před bránou puk a ten zalétl za záda brankáře Železného – 1:0. Neuplynula ani minuta a skóre se měnilo znovu. Podobně jako u první branky, i tato padla po teči. Světlíkovu střelu od modré uklidil na hranici brankoviště Veselský nechytatelně pod břevno.

Hosté se nevzdali, ale Žůrek spolehlivě kryl všechny jejich pokusy.

Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté a snaha se jim vyplatila. Ve 26. minutě si na správný moment počkal Prkna a střelou zápěstím snížil. Hosté, spoléhající již tradičně na rychlé brejky, poté vycítili šanci něco udělat s výsledkem, ale měli problémy v zakončení. Do jejich otevřené obrany pak několikrát pronikli i břeclavští hokejisté, ale ani oni neměli štěstí v koncovce.

Třetí třetina začala pohádkově pro domácí, klid a dvougólové vedení na břeclavskou stranu vrátil hned ve 41. minutě Václav Balát, který po krásné individuální akci nedal brankáři hostů šanci. Poté si hostující trenéři vzali oddechový čas, aby zkoordinovali další snahu svých svěřenců. Břeclav ale dobře bránila a sama vyčkávala, co hosté předvedou.

„Naše výhra se nerodila vůbec lehce. Myslím, že Moravské Budějovice předvedly vůbec nejlepší zápas v sérii. Dá se dokonce říct, že byly i lepším mužstvem. Jenomže občas se stane, že to lepší mužstvo nevyhraje. My jsme se snažili hrát disciplinovaně, navíc nás podržel brankář Žůrek svými zákroky,“ hodnotil utkání asistent trenéra a útočník Pavel Nohel.

Ti se ale sami oslabili vlastní nedisciplinovaností a Nohel v 50. minutě nastřelil v přesilovce jen tyčku. Hosté se rozhodli hrát poslední dvě minuty bez brankáře, což Čikl 43 sekund před koncem potrestal čtvrtým gólem. Hosté již zbývající čas nedohráli a jen sledovali, jak vybuchl gejzír oslav jak na ledě, tak v hledišti.

„Žádné velké oslavy nebyly. pozdravili jsme fanoušky a otevřeli nějaké šampusy. Dali jsem si večeři a potom jsme se všichni rozjeli k domovům. Na oslavy ještě bude čas, ale my máme před sebou ještě velký úkol. Až ho splníme, tak to určitě oslavíme,“ usmívala se legenda brněnské Komety přelomu osmdesátých a devadesátých let.

Břeclav tak vyřadila lídra základní části 3:1 na zápasy, získala pohár pro vítěze Jihomoravského kraje a příští týden ji čeká baráž o II. ligu s týmy Kopřivnice a jeden z dvojice Uherské Hradiště – Uherský Brod.

„Soupeři ze Zlínského kraje jsou nám dobře známi. Ovšem Kopřivnice je velký otazník. Znám tam snad jen dvě jména. Ale ve středu se jedeme s trenérem Michalem Konečným podívat, abychom viděli, jaký soupeř vlastně je. Jinak o nich nic nevíme,“ prozradil Nohel.

Autor: Martin Daneš

17.3.2008 VSTUP DO DISKUSE

Ředitel drnholeckého Nového vinařství Petr Ptáček.

Snad náš šampion udělá regionu dobrou reklamu, říká ředitel Nového vinařství

Ema Hutterová, 9. prosince 2017, 9.41, 49 cm, 3000 g, Šakvice
6

Novorozená miminka Břeclavska 50. týdne 2017

Pohřešovanou ženu z Kyjovska podle policie zavraždil manžel

Nechvalín, Brno – Byl to zločin, pachatel zemřel, proto vyšetřování končí. Tak po osmi měsících jihomoravští kriminalisté uzavřeli tragédii v Nechvalíně na Kyjovsku. Dospěli k závěru, že pohřešovanou matku dvou dětí zabil její manžel. Ten v březnu dva dny po jejím zmizení spáchal sebevraždu skokem pod vlak.

Kam na nejlepší svařák. A za kolik?

/INTERAKTIVNÍ MAPA/ Proklikejte si, kolik zaplatíte za dvě deci svařeného vína či punče na vánočních trzích na náměstích českých, moravských a slezských měst.

Odborníci po opravě hustopečské kašny navrhli vytvoření repliky

Hustopeče – Její vznik se datuje zhruba do roku 1592. Více než 420 let stará renesanční kašna z pískovce, která zdobí Dukelské náměstí v Hustopečích na Břeclavsku, se po letech dočkala opravy. „Restaurování se po letech opakuje. Odborníci kašnu opravovali v roce 1971, poté v roce 1993,“ uvedl místostarosta města Bořivoj Švásta.

Ozdoba pro babičku. Lidé si užili adventní Mikulov

Mikulov /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Naladit. A jdeme na to. Když v sobotu odpoledne na mikulovském Náměstí děti z tamních mateřských škol předvádí svůj pěvecký a hudební um, nejednomu rodiči se skoro derou slzy do očí. Zatímco převážná většina kulturně-společenských akcí tady běžně cílí na nespočet turistů, dnes je historické centrum plné domácích. Ve městě se pro ně koná adventní program – Vánoce pod radnicí.