Břeclavští hokejisté jsou na konci první části své celosezonní pouti. Vneděli v17:00 h je čeká poslední zápas základní části krajské ligy proti mužstvu Uherského Ostrohu.

„Budeme hrát samozřejmě ovítězství. Chceme, aby nám zůstala ta správná pohodová atmosféra,“ prohlásil trenér břeclavských hokejistů Michal Konečný.

Soupeř jeho svěřenců však nebude úplně snadným soustem. Nedělní soupeř Břeclavi by se vpřípadě vítězství mohl posunout před kokurenční Uherské Hradiště a zajistil by si tak lepší výchozí pozici do play–off.

„Nebude to úplně jednoduché utkání. Náš soupeř šel oproti minulým letům hodně nahoru a hraje ve středu tabulky,“ varoval Konečný před přílišným optimismem.

Přesto věří, že zápas se bude divákům líbit a ti uvidí brankové hody. Tak jak je vdomácích zápasech Břeclavi zvykem.

Domácí se navíc vposledních dvou zápasech trefili do soupeřovy sítě hned třináctkrát.

Svůj podíl na vysokých vítězstvích měli ihráči, kteří ambiciózní klub ze samého jihu Moravy posílili až ke konci základní části a měli by pomoci kvytouženému úspěchu vplay–off.

Vmodrožlutém dresu se již několik nových tváří představilo. Stloukal sBauerem se ukázali vdobrém světle. Bývalý kapitám Hodonín David Bauer se při svém debutu vbřeclavském týmu trefil hned dvakrát.

Domácím fanouškům se poprvé představí iDrábek sVackem. Především toho trenér Konečný toužebně očekává. Vposledním zápase vUherském Hradišti měl kdispozici pouze čtyři obránce. Díky Vackovi a Psotovi, který vtomto zápase chyběl bude moci hrát na tři kompletnípětky.

Do samotného play–off si kouč Konečný soupeře nevybírá. „Zatím to vypadá na Čechočovice. Ael nám musí být jedno, kterého soupeře vyřadíme vprvním kole, pokud chceme skutečně uspět,“ prohlásil sebevědomě Konečný.

Toho čeká velmi perný víkend. Kromě zápasu mžů musí stihnout odkoučovat idvě klíčové utkání dorostu, ve Velkém Meziříčí a doma sBlanskem.

„Je to trochu hektické. Já ale věřím, že všechny tři utkání zvládneme a po víkednu budeme spokojeni,“ uzavřel odhodlaně trenér Konečný.