Břeclavští hráči, posílení o hráče Mišove (VSK Technika) a Zahradného (Horácká Slávia Třebíč) na začátku odolávali nasazení soupeře z Blanska.
Nápor ale uklidnil brankou břeclavský Lejska po přihrávce Bolfíka. O dvě minuty později si role hráči vyměnili. Po prvních dvaceti minutách se odcházelo do kabin za stavu 2:0 pro Břeclav.
 
Na začátku druhé části se trefil Zháňal po asistenci Ctibora Bartoše. Blansku se podařilo díky chybám Břeclavi snížit během 32 vteřin na rozdíl jedné branky.
Břeclav to nezaskočilo. Kombinace Ondřeje Bartoše a jeho bratra Ctibora zvýšila skóre domácích hráčů na 4:2. V druhé třetině se pak podařilo ještě Bolfíkovi tečovat střelu od Mišového a do kabin odcházely oba týmy za stavu 5:2.
 
„Kádr na postup má. Drží nás hlavně útočníci Zháňal, Bolfíka a bratři Bartošové,“ chválil trenér dorostu Michal Konečný, který zároveň vede i muže břeclavského týmu.
 
Třetí dějství přineslo jednu branku Blansku a jednu Břeclavi, když střelu Zahradného tečoval Ondřej Bartoš. Břeclav tak potvrdila svou sílu v soutěži a získala dva důležité body do celkového hodnocení.
 
„Ještě nás čeká šest zápasů, z toho dva s rivalem z Blanska. Pokud zvládneme vzájemný zápas, troufnu si říci, že bychom měli postoupit,“ komentoval kouč Konečný.
 
MARTIN MAŤAŠOVSKÝ