Vprvní třetině se hrál vyrovnaný hokej, který se necelé pětistovce diváků musel velmi líbit. Tentokrát však na úvodní branku fanoušci čekali až do 14.minuty kdy se prosadil Stloukal. Očtyři minuty později domácí uklidnil svojí brankouČikl.

„Hráli jsme vklidu. Divákům se naše hra určitě musela líbit. Oba soupeři se znají velice dobře. Navíc soupeř podal velmi dobrý výkon,“ komentoval břeclavský kouč Michal Konečný.

Zdálo se, že utkání bude mít jednoznačný ráz, ale hosté vúvodu druhé dvacetiminutovky přesvědčili, že vsemifinále nejsou náhodou.

Dvě minuty po startu prostřední části potrestal laxní bránění oslabení Moučka a v25.minutě vyrovnal na 2:2 Tatar. Na hostech byla patrna větší snaha a byli domácím důstojným soupeřem.

„Jsem rád, že to bylo více vyrovnané. Potřebovali jsme si vyzkoušet izápas, který nebyl úplně jednoznačný. Po vyrovnání jsme se vrátili do zápasu, to šlo vidět,“ analyzoval domácí lodivod.

Břeclavští si však uvědomili vážnost situace a zlepšeným výkonem kráčela za vítězstvím.

Vposledních pěti minutách druhé třetiny vzal osud do svých rukou Kárný a dvěma brankami, ztoho jednu voslabení, prakticky rozhodl odůležitém domácím vítězství.

Vzávěrečné třetině se diváci mohli pokochat ještě dvěma góly. Nejprve zvýšil vosalbení již na 5:2 Čikl, který udělal kličku brankáři a zavěsil do prázdné branky.

Ochvíli později se ke slovu naposledy dosatli hosté, když Tatar protlačil puk podruhé za Žurkovazáda.

Dál už byl kvidění spíše boj než hokej. Na hostech bylo vzávěru již výrazně vidět, že zápas dohrávali jen se dvěmi pětkami, a tak se domácí snadněji dostávali do zakončení. Nedvědice však podržel výborný výkon brankáře Tháčka, kterého navíc hned dvakrát zachránila branková konstrukce.

Další krok za postupem do finále mohou Břeclavští učinit ve středu, kdy se ve druhém utkání představí na kluzišti Nedvědic. Semifinálová série se stejně jako finále hraje na tři vítězná utkání.