Druhý krok na cestě do II. ligy břeclavští hokejisté udělali na ledě Uherského Hradiště. Břeclavští nastoupili v kompletní sestavě, chyběl jen nemocný kanonýr Stloukal.

„Martin by se měl ukázat na tréninku a počítám, že ve středečním důležitém zápase v Kopřivnici nastoupí,“ vysvětlil břeclavský trenér Michal Konečný.

První třetina začala úvodním náporem domácích, ale největší šanci Šupky bravurně zneškodnil Žůrek. Snahu domácích ale v 6. minutě utnul Veselský, který přehodil domácího golmana – 0:1. O minutu později byl vyloučen Klimeš a domácí Kartůšek výhodu jednoho muže v poli využil.

To břeclavské nakoplo a nátlaková hra přinesla ovoce, v 11. minutě vrátil Břeclavi vedení Balát. V 18. minutě si navíc srazil domácí gólman střelu Klimeše betonem do brány a daroval tak hostům dvoubrankové vedení.

V prostřední části působili domácí znechuceným dojmem a vlastními chybami si zadělávali na debakl. Nejprve napřáhl ještě před modrou Rákoczy a překvapil domácího gólmana – 1:4. Ve 35. minutě přidal pátý zásah ve vlastním oslabení Čikl. Na konci třetiny se dostali ke slovu i domácí, to Boháč využil dvojnásobnou přesilovku. Hned po 44 sekundách třetí části se v přesilovce trefil Balát a hned po něm nastřelil Bauer tyč.

Domácí si vyloženou šanci nevypracovali, a to ani v přesilovkách.

Ty Břeclav bez následků přestála a v 52. minutě dokázala vstřelit, stále ještě v oslabení, sedmou branku. Jejím autorem byl Tomáš Kárný, který tak uzavřel skóre zápasu.

„Náš soupeř nehrál špatně. Ale my jsme se na zápas dobře připravili a soupeře jsme nepodcenili. Kluci se po několika brankách uklidnili a potom už byla radost se na ně dívat. Hlavně se nám dařilo proměňovat šance, což se nevedlo v zápase proti Kopřivnici. Taky nás opět podržel brankář Žurek,“ chválil břeclavský lodivod.

Nejdůležitější zápas sezóny čeká Břeclav ve středu 2.dubna v Kopřivnici, která bude chtít odčinit jednogólovou porážku z Břeclavi. Pokud Břeclav na severu Moravy zvítězí, vítězství v baráži a postup do II. ligy už by jí neměl uniknout.

„Určitě to bude zajímavý zápas. Snad to bude úspěšné vyvrcholení sezony. Pokud neprohrajeme, postup je náš,“ uzavřel své hodnocení Konečný.