Přesně předvedli, jak hokej vypadat nemá, a už ve 4. minutě prohrávali o dva góly. To Technika beze zbytku využila nabídnutou přesilovku pěti proti třem.
Další úder přišel v deváté minutě, kdy přidali dva přesné zásahy, čímž vyhnali Vlacha z brány. Do prvního kontaktu s pukem však střídající Bořuta přišel, až když ho lovil z brány. Ve druhé části se o čestný úspěch Břeclavských postaral Smejkal, Brno ale odpovědělo dalšími dvěma trefami.

Na několik posledních minut se na místo zraněného Bořuty do klece znovu postavil Vlach. Hosté v průběhu třetiny navýšili skóre na 1:10 a Břeclav tak mohla být ráda, že utkání netrvá déle než 60 minut.

Hokejistům juniorského týmu se tak rozplynula šance na postup do vyšší soutěže. Jen zázrakem by se mohla Břeclav dostat opět do vedení tabulky, ale tato možnost je již jen teoretická.