Oproti čtvrtečnímu domácímu zápasu s Moravskými Budějovicemi, kdy byl soupeř lepším mužstvem, se o ztrátu břeclavských bodů tentokrát postaral hokejový sudí Lerch.

„Rozhodčí většinou nehodnotím, ale tentokrát to nejde jinak. Arbitr chtěl být vidět a předváděl na ledě neuvěřitelné kousky. Na tom jsme se shodli i s domácím trenérem,“ spílal na adresu muže v pruhovaném břeclavský trenér Michal Konečný, jehož svěřenci si z Nedvědic odvezli překvapivě jen jeden bod za remízu 2:2.

Břeclav byla na ledě soupeře o třídu lepší, ale výroky arbitra jí nedovolily dostat se do vedení. Naopak byli to slabší domácí, kteří po dvou třetinách vedli už o celé dvě branky.
„Ale sudí nás celou druhou třetinu nenechal hrát v plném počtu. Tentokrát již podávám oficiální stížnost. Mám s ním problémy již dva roky, protože se s ním setkávám i při zápasech dorostu,“ zlobil se po zápase Konečný.

V závěrečné části utkání se břeclavský kormidelník rozhodl pro hru na dvě pětky a to přineslo ovoce.
V poslední třetině nejprve snížil Kárný, a radost břeclavským žlutomodrým barvám přineslo vyrovnání Václavoviče.
„Tentokrát nemám svým hráčům co vytknout. Podali dobrý výkon. I brankář Žůrek chytal dobře, i když příliš práce neměl,“ našel slova chvály rozhořčený trenér.

Ztrátu budou moci reprezentanti břeclavského hokeje odčinit již příští neděli. Ani toto utkání ovšem nebude snadné. Jejich příští soupeř, hokejisté Uherského Brodu, se totiž v neúplné tabulce pohybují na druhém místě. V neděli tak břeclavský led uvidí šlágr přeboru.