Dvaadvacetiletý útočník Jakub Klimovič se před sezónou vrátil do rodné Břeclavi, předtím strávil několik let na Hané, kde oblékal dres Olomouce, Přerova nebo naposled Šternberka. Klimovič letos v Břeclavi prošel snad všemi útočnými formacemi a někdy se nevešel ani do zápasové sestavy a utkání sledoval jen jako náhradník.

Jaké jsou tvé první dojmy po změně trenérské dvojice? Liší se tréninky něčím?
Každý trenér má svůj osobitý styl vedení tréninků a zápasů. Pro spoustu kluků z týmu se ani nejedná o změnu, protože pod současnou dvojicí působili už vloni. Na tréninku se nás snaží trenéři střelecky oživit, dostat klid do hry, zapracovat na obranné hře a fyzické kondici.

Jak je to s těmi přesilovkami? Fanoušci vám vyčítají, že je nedokážete využít. Trénujete je na tréninku o to víc?
Ano, přesilové hry se nám zatím od začátku sezóny vůbec nedaří. Myslím si, že svoji roli sehrálo i neustálé obměňování útočných formací. Do dalších utkání se je budeme snažit maximálně zjednodušit. Musíme se co nejvíce tlačit do zakončení, do brány, a nevymýšlet zdlouhavé kombinace. Na tom se teď snažíme zapracovat.

Je změna trenéra poznat i na náladě v kabině?
Myslím, že u spousty kluků je znát větší uvolněnost. Vědí, co můžou od trenérů čekat, a co naopak oni očekávají od nich. Věřím, že se vrátí ta vítězná nálada.

Ligu teď čeká týdenní pauza. Je už potřeba? Nebo nebojíte se, že vypadnete z tempa?
Já myslím, že tato malá pauza není vůbec na škodu. V nabitém programu druhé ligy jich moc není, takže spousta hráčů ji uvítala. Pro nás to znamená vyčistit si hlavy a nabrat síly do dalších bojů, abychom se dostali v tabulce tam, kam patříme.

Co tvé osobní výkony? Hraješ v první formaci, za zápas toho spoustu najezdíš, ale trefil jsi se až nyní proti Valašskému Meziříčí. Myslíš, že jsi střelecký půst konečně prolomil?
Já měl začátek soutěže hodně těžký, nevešel jsem se do sestavy a na ledě byl minimálně. Postupně se mi však podařilo přesvědčit trenéra o mých kvalitách a dostával jsem více prostoru na ledě. Při zápasech jsem se dostával do šancí a měl i dost střel, ale bohužel se mi nedařilo ani jednu z nich úspěšně proměnit. Věřím, že teď se mi konečně tu střeleckou smůlu podařilo prolomit a navážu na poslední zápas.