Hokejisté se poprvé sešli ve středu 6. května, první tři dny budou jen rozehřívací tréninky. „Začneme jen fotbálkem, od jedenáctého května už budeme trénovat naplno. Očekávám, že tu bude trénovat dvanáct až patnáct kluků, jako vloni. Víc by bylo na škodu. Nemůžeme nikoho nutit, aby sem jezdil zadarmo. Věřím, že se kluci dokáží připravit individuálně. Každopádně na konci června budeme dělat fyzické testy, které ukáží, jak na tom hráči jsou," vysvětluje trenér Michal Konečný, který u Lvů načíná svou šestou sezonu v řadě.

Hokejisté budou trénovat čtyřikrát v týdnu, dvakrát týdně budou na zimním stadionu, na ploše, v posilovně, skákat schody na tribunách, zbylé dva dny budou využívat atletický ovál na Lokomotivě, včetně beachvolejbalových hřišť. „Chtěli bychom letos pro zpestření domluvit i spinning a bazén, snad to vyjde," vyjmenovává možnosti Konečný, který už si byl obhlédnout možnosti areálu Lokomotivy.

Co se týče brankářů, o setrvání projevil zájem Michal Šurý, který ale bude trénovat individuálně, s týmem se zatím připravuje i mladý odchovanec Lvů Filip Král. Co se týče brankářů z Komety, ti zatím zamířili jinam. „Dan Zelenka bude pokračovat v první lize v Šumperku, Lukáš Klimeš jde do Znojma a Pavla Jekela zatím poslali do Techniky. Pokud budeme muset přivést ještě dalšího gólmana, budeme to řešit při nástupu na led v srpnu," popsal situaci kolem bývalých gólmanů břeclavských Lvů Konečný.

Co se týče obránců, kostra z loňska zůstává. Na ledě by se v létě měli znovu potkávat Směřička, Miklík, Vojáček, Dittrich, Svoboda a Novák. V útoku by se kromě odchovanců Průdka, Zháňala nebo Bolfíka měla objevovat i produktivní útočníci z loňska Martin Červenka, Lukáš Nováček nebo Dominik Tobola. „Zatím se ohledně setrvání jasně nevyjádřil Kristian Kučera, který se určitě poohlíží po nabídkách z vyšší soutěže. Jasno nemám ani v případě Petera Beneše. Uvidíme, jak to v srpnu dopadne, poohlídneme se asi po jednom dvou obráncích a dvou útočnících. Ale žádné hvězdy nečekejte, znovu to budou mladí hráči," krotí s ohledem na omezený rozpočet přehnaný optimismus břeclavský trenér.

Kromě trojice břeclavských starších dorostenců Král (brankář), Göndor (obránce) a Abazaj (útočník), se na inline ploše proháněli útočníci Radovan Holub, který to po loňském neúspěchu zkouší u Lvů znovu, a zcela novou tváří je Aleš Pelikán. Oba jsou odchovanci znojemského hokeje a loňský rok strávili v Boskovicích, respektive v Moravských Budějovicích.

V průběhu dubna také proběhlo několik schůzek vedení klubu s novým vedením města. Výsledkem jednání bylo na konci dubna schválení dotace na příští sezonu, která není nikterak závratná (750 000 Kč), přesto po odečtu pronájmu ledů klubu (asi 80% částky) zbude i příspěvek na dopravu. „Na městě nás přijali pozitivně a dlouho se nám věnovali. Cítím, že nám chtějí pomoci, viděli, že jsme tu čtyři roky fungovali prakticky bez podpory radnice, a že to takto už dál nejde," přiblížil vyjednávání Kony.

Suchá letní příprava skončí v závěru června zmíněnými fyzickými testy. Následovat bude měsíční dovolená hráčů i realizačního týmu. Led by se měl vytvářet v posledním červencovém týdnu, takže vyjet na něj bude možno v případě potřeby už první srpnový týden.

Pomalu už se plánují i přípravná utkání, kterých by mělo být znovu kolem desíti, záležet bude na datu startu 2. ligy. Soupeři v přípravném období se od loňska také nezmění. „Máme v plánu odehrát formou odvet zápasy s brněnskou Technikou, Moravskými Budějovicemi, Žďárem nad Sázavou, Trnavou a Senicou," vypočítává „Kony".

Po mistrovství světa v hokeji (na přelomu května a června) se také uskuteční tradiční aktiv druholigových klubů, který by mohl dát jasnou odpověď na to, kdy soutěž začne a kolik klubů a v kolika skupinách jí vlastně bude v sezoně 2015/2016 hrát. Objevily se totiž nové návrhy z rukou samotných klubů na reorganizaci soutěže, které navrhují rozdělení soutěže na pět divizí po šesti týmech. Zda některý z nich projde, objeví se další nebo si hokejový svaz prosadí svou vlastní variantu (jako už mnohokrát předtím), se teprve uvidí. Klidně může zůstat platný i současný dvouskupinový mo­del.

V Břeclavi trénují: Radek Zháňal, Martin Miklík, Tomáš Buhaj, Roman Průdek, Jiří Novák, Filip Vojáček, Adam Kozel, Dominik Směřička (zatím je ještě v zámoří), Lukáš Bolfík, Filip Král, Jakub Abazaj a Marek Göndör (všichni tři dorostenci Břeclavi), Radovan Holub (loni Boskovice) a Aleš Pelikán (loni Mor. Budějovice)

Individuální příprava: Patrik Medřický, Tomáš Dittrich, Adam Svoboda, Martin Červenka, Dominik Tobola, Lukáš Nováček, Michal Šurý

Není jasno: Kristian Kučera, Peter Beneš

Jisté odchody: Lukáš Klimeš (Znojmo)