Některé z nich nejsou ani teď, na začátku letní přípravy, úplně vyřešené, jiné problémy teprve na vyřešení čekají.

Jednou kapitolou je mládež, na kterou by měl Passvilan dostat do konce května slíbenou dotaci od města. Tu však musí ještě odsouhlasit rada a mimořádné zastupitelstvo. Město však stále čeká na to, až smlouvu o dotaci ukončí s původním provozovatelem hokeje, tedy s HC Břeclav. To mělo smlouvu platnou do roku 2012.

Mládežníky dostane na starosti jako šéftrenér Pavel Nohel, ke každé kategorii ale připadnou i asistenti trenérů, kteří se budou rekrutovat převážně z břeclavských odchovanců. Někteří z nich už na nabídky Passvilanu kývli, jiní se stále nad novými nabídkami rozhodují. Letní příprava žákům začala v úterý.

Mladé áčko

Výkladní skříní je však mužský A-tým. Ten dostal na starosti Michal Konečný, který již v Břeclavi působí osm let, společně s Miroslavem Barusem. Nová tvář v Břeclavi je známým extraligovým hráčem, který v posledním roce kromě aktivní kariéry ve druholigové Technice Brno trénoval i mládež Komety. Na prvním společném tréninku mužů a juniorky se v Břeclavi sešlo v pondělí jednatřicet hráčů, někteří další poslali omluvenky.

„Na tréninku chyběli z břeclavských hráčů Michal Gabriška, Marek Dora a brankáři Jaroslav Chvátal a Petr Žurek. První dva jmenovaní byli z prvního tréninku omluvení a měli by nastoupit do tréninkového procesu v úterý, Chvátal bude po domluvě s trenérem trénovat individuálně v Brně,“ vysvětlil některé absence manažer HC Passvilan Břeclav Martin Maťašovský. Hráči, kteří se probojují do kádru 2. ligy, ji budou hrát, s ostatními se počítá do juniorky.

Přítomným hráčům v kabině byli představení trenéři, nové vedení klubu a kustod Zdeněk Přibyl s masérem Bedřichem Kubou. Nová jednatelka klubu Jana Švirgová v kabině všechny hráče přivítala a sdělila jim základní informace.

„Určitě přihlásíme druhou ligu mužů, na kterou se momentálně snažíme získat peníze. Já pevně věřím, že tady sedí převážně mladí a ambiciózní hokejisté. Doufám, že odehrajeme v sezoně důstojnou roli i za těchto ztížených podmínek,“ dodala s tím, že papírová přihláška na druhou ligu už je na klubu a ten ji v nejbližších dnech odešle na hokejový svaz.

Podle slov trenéra Konečného se bude kádr samozřejmě ještě doplňovat, nebude to však tak razantní, jak jsme byli zvyklí z minulých let. „Už se mi hlásili sami od sebe nějací hráči, co by to v Břeclavi rádi zkusili, ale momentálně jim nemůžu nic konkrétního slíbit, protože proces získávání sponzorů na druhou ligu se teprve teď rozjíždí. Navíc letní příprava je u nás zadarmo, a předpokládám, že sem nikdo z větší dálky zadarmo jezdit nebude,“ krčil rameny Konečný.

Po krátkém výběhu pod zámkem se třicítka hokejistů rozdělila na dvě poloviny. Jedna z nich vedená Miroslavem Barusem obsadila posilovnu, druzí pod dohledem Michala Konečného hráli na stadionu fotbal. Po 45 minutách si skupinky místa prohodily.

Z hráčů, kteří už vloni v Břeclavi působili, bylo možné zahlédnut na tréninku Jana Kuriála, Ondřeje Nedvěda, Radka Zháňala, Lukáše Bolfíka, Jiřího Nováka, Lukáše Konečného, bratry Bartoše, Marka Pappa, Kamila Nekorance, Libora Vlašice, Filipa Hübnera nebo Roberta Rákoczyho. Po sezoně ve Vsetíně začal letní přípravu v Břeclavi i dvacetiletý Ondřej Lechner a osmnáctiletý Radim Lenkovič, loni hráč juniorky Hodonína.