Oba týmy se setkaly hned v úvodním kole ligy a rozdíl byl jasně zřetelný, Břeclav ve svém prvním zápase ve třetí nejvyšší soutěži podlehla zkušenějším Bobrům vysoko 4:9.

Tým vedený trenérem Sedlákem disponuje letos značným potenciálem.
Bobři se po první polovině základní části mohou pyšnit nejproduktivnějším útokem celé ligy, průměr 5,2 vstřelených branek na utkání mluví za vše.
Na první Hodonín ztrácí Valašské Meziříčí v tabulce jen jediný bod.

Z Valašska si hostující týmy ještě ani jedou neodnesly plný počet bodů, nejblíže k tomu byl Nový Jičín, který si odvezl z Valašského Meziříčí nakonec dva body za výhru po samostatných nájezdech.

Porazit rozjetou valašskou mašinérii tak zatím dokázal jen Hodonín a Opava. Papírový favorit nejbližšího utkání je tak jasný, Břeclavští můžou jen překvapit.
Nejproduktivnější útok týmu se musí zákonitě odrazit v jednotlivcích. Těmi nejvýraznějšími jsou Dalibor Sochorek a Pavel Šebesta, kteří si drží průměr dvou kanadských bodů na zápas.

Za výrazným útokem stojí mladá, ale kvalitní obrana vedená Lukášem Zientekem a Rostislavem Zrníkem. Záda svým bekům kryje v bráně chytající Michal Krumpoch.