Ve druhém finálovém zápase se Břeclavští představili před domácím publikem, prohra by znamenala kritický a těžko zvratitelný stav 2:0 na zápasy.

Tam, kde skončil první zápas, začal ten druhý – čili na trestných lavicích. První se za katr odebral domácí Klimeš, zanedlouho po něm budějovický Fryauf a při hře čtyři na čtyři se nečekaně poprvé měnilo skóre.

V čase 2:59 z mezikruží propálil Žůrka Cihlář. Kratičkou přesilovku Břeclavi mohl využít Balát, jeho pokus ale skončil na tyčce. Série vyloučení pokračovala, ani jeden tým však žádnou z početních výhod nedokázal využít.

Blíže k tomu měli domácí, při čtyřminutové výhodě zakončoval Balát jen do posunuté branky. Díky gólu ze 3. minuty tak hosté odcházeli do šatny s nejtěsnějším vedením.

Nástup do druhé třetiny se tentokrát povedl Břeclavi, skóre vyrovnal střelec zápasu Martin Stloukal. Po necelých dvou minutách hry se nejrychleji zorientoval před brankou Železného a nedal mu šanci.

Ve 27. minutě se na útočný výlet vydal Karlíček, bohužel hosté jeho úmysl vystihli a následně se do útoku hnali ve třech na osamoceného Galatíka. Ač dělal, co mohl, trojici Ščepka, Oliva, Cihlář nedokázal zastavit a posledně jmenovaný poslal Žihadla znovu do vedení. Hra se přelévala z jedné strany na druhou a dávala tak vyniknout jak domácí jistotě Žůrkovi, tak Železnému v brance Budějovických. Ten ale ve 35. minutě vyrobil za vlastní brankou velkou chybu a Břeclavi se naskytla obrovská šance na srovnání stavu.

Smůla v koncovce, která je provázela celý zápas, dosáhla svého vrcholu a ani tuto chybu nepotrestali. V závěru mohli vyrovnat ve dvounásobné početní výhodě, to se jim také nepodařilo a Moravské Budějovice tak i po druhé dvacetiminutovce byly ve vedení.

Obrat zápasu nastartoval ve 42. minutě Martin Stloukal. Na modré zachytil vyhození Budějovic a Železného zkušeně prostřelil.

Ve 44. minutě řešil přečíslení hostů faulem Špok, při jeho vyloučení Budějovičtí Žůrka nijak vážněji neohrozili. Naopak v polovině zápasu se prosadil Pavel Nohel, když uklidil do branky vyražený puk a poslal Břeclav poprvé do vedení.

„Byl to fantastický zápas, hlavně pro diváky. Zpočátku jsme byli dost nervózní, ale to se v takových zápasech stává. Co předvedli v poslední části naši zkušení hráči, klobouk dolů,“ nešetřil chválou domácí trenér Michal Konečný.

Nervózní hosté nepotrestali dvě po sobě jdoucí vyloučení domácích a Břeclav tak díky obětavé hře vydřela nutné vítězství 3:2.

„Opět to byl velmi vyrovnaný zápas. Tentokrát měl soupeř více štěstí. My jsme však měli také několik zbytečných vyloučení a to možná rozhodlo,“ přemítal zkušený trenér Moravských Budějovic Stanislav Neveselý.

Martin Maťašovský