Některé týmy totiž mezi svátky hrály vánoční kolo, ale Břeclav si svá utkání předehrála nebo odložila. Proto mohli mít volnější režim.

„Kluci dostávali hodně zabrat, to musím přiznat. Ale doufám, že se ta dřina zúročí v poslední čtvrtině soutěže. Musím je ale pochválit, v rámci možností jich chodilo na trénink kolem sedmnácti, a to i když jsme trénovali třeba i o tři čtvrtě na sedm ráno,“ popisuje sváteční tréninkový rytmus trenér Lvů Michal Konečný.

Krátké volno využili hokejisté hlavně k oddechu doma s rodinami, k běhání po doktorech a léčení zranění.

V plné sestavě

K prvnímu utkání v novém roce odjedeme do Žďáru nad Sázavou v plné sestavě, hokejisté si doléčili staré šrámy. Chybět bude jen brankář Filip Hübner, jehož rekonvalescence se protáhne minimálně do konce ledna.

„Teď řešíme hlavně brankářskou otázku. Zatím s námi chodí na led Filip Barus, ale ten musí být k dispozici hlavně juniorce Komety,“ říká trenér břeclavských hokejistů Michal Konečný.

Od 27. prosince trénovali Lvi dvakrát až třikrát denně, volno měli jen na Silvestra. Na Nový rok už byli znovu na ledě. Většinou dvakrát denně a k tomu jednou v posilovně.

„Kluci zase neměli tolik volna, abychom je museli po Vánocích vážit nebo testovat. Máme je pod kontrolou,“ dodává Konečný.

Vše směřuje k tomu, aby po dvou porážkách začali v novém roce výhrou na ledě Plamenů. A nejen to. V lednu je čeká porce devíti zápasů o udržení příček zajišťujících play–off.

Lednový program:

4.1. (18:00) – SKLH Žďár n. Sázavou – HC Lvi Břeclav
7.1. (17:00) – HC Lvi Břeclav – Spartak Pelhřimov
11.1. (18:00) – TJ SC Kolín – HC Lvi Břeclav
14.1. (17:00) – HC Lvi Břeclav – TJ Sršni Kutná Hora
15.1. (18:00) – HC Trutnov – HC Lvi Břeclav
21.1.(17:00) – HC Lvi Břeclav – KLH Vajgar Jindřichuv Hradec
25.1. (18:00) HC Lvi Břeclav – HC Lvi Chotěboř
28.1. (17:00) VSK Technika Brno – HC Lvi Břeclav