Který hokejový fanoušek by neznal Vsetín? Hokejové město jen o něco málo větší než Břeclav, ale se silnou fanouškovskou základnou, zahalenou do zelenožlutých šál a dresů, klub s tradicí, na kterou jsou místní obyvatelé hrdí. Klub, který probírala média v dobách slávy i krize. Momentálně můžeme o vsetínském hokeji slyšet nejčastěji v souvislosti s majetkovými spory o chátrající zimní stadion Na Lapači nebo téměř extraligovou návštěvou (cca 5000 lidí) při prvním valašském derby s Bobry.

Výkony jako na houpačce předvádí letos znovuzrozený šestinásobný mistr naší republiky. Na začátku sezóny vystřídala každou výhru vždy prohra, nyní se Vsetín veze na sériích vítězství a proher. Po sedmi zápasech bez výhry, zapříčiněných mimo jiné rozsáhlou marodkou (kdy hráli Valaši jen na čtyři obránce), momentálně Valaši táhnou šestizápasovou šňůru bez prohry a pomalu se prokusuje tabulkou nahoru, k dnešnímu dni zaujímá už 9. příčku. Obrana Valachů v čele s brankářem Plškem teď pracuje naplno, za svá záda posledních pěti utkáních nepustili více než dvě branky. O to těžší tedy bude pro břeclavské hokejisty v historicky druhém měření sil na úzkém kluzišti Na Lapači uspět.

Vsetínští hokejisté mají Břeclavákům co vracet, první vzájemné střetnutí Lvi vyhráli hlavně díky břeclavskému střelci Štěpánu Hrůzovi 3:1 a připsali si tehdy první plnohodnotnou domácí výhru. Odveta ve Vsetíně však bude mnohem těžší. Nesmí nás uklidnit ani fakt, že Velké Meziříčí hraje své utkání doma se Šumperkem už o den dříve, takže bude znám výsledek nejbližšího pronásledovatele Břeclaváků, který drží v rukou Černého Petra znamenajícího přímý sestup do krajské ligy.

Břeclavský kouč Stloukal bude mít k dispozici kompletní tři pětky, chybět budou zranění Kudělka s Barákem a nemocný Vaněček. Otazník visí také nad startem Giesela, kterého do minulého zápasu nepustila viróza. Trenér Vsetína Viktor Hlobil má k dispozici sice užší kádr kmenových hráčů, určitě však v případě potřeby využije některé hráče na střídavý start ze Zlína. Na marodce Vsetína je jen dlouhodobě nemocný Pšeja. Utkání VHK Vsetín - HC Břeclav začíná v neděli 14. prosince od 17.00 na zimním stadionu Na Lapači.