Vsetín sice dorazil do Břeclavi s dostatečným předstihem, ale hosté jako by byli úvodu zápasu ještě v autobuse. Přesně po sto sekundách rozjásal největší letošní návštěvu na břeclavském zimáku Roman Průdek, který uklidil k tyči kotouč, který vsetínský brankář Hromada vyrazil jen před sebe po střele Buhaje. Za další minutu už domácí slavili znovu. Kristian Kučera přenechal na hranici brankoviště zadovkou puk na volného Martina Červenku, který zakončoval do odkryté brány. Vsetín se do hry dostal dvěma přesilovkami, které ovšem nevyužil. Také domácí Lvi dostali možnost dvojnásobné přesilovky, ale Hromada, který si den předtím připsal první extraligový start za Zlín, vyrážel střely Miklíka od modré jako na běžícím páse. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Pauza ale pomohla spíše hostům. Už ve 22. minutě se dostali Valaši na dostřel, když překonal Klimeše ruský obránce Grebenjuk. Lídr druhé ligy poté ukázal, že i bez několika opor může být nebezpečný. Štrbám, Kolařík a Hrazdíra dokázali během necelé minuty a půl vstřelit po chybách v obraně Břeclavi tři slepené branky a zcela otočili vývoj zápasu. Nepomohl ani time out domácí střídačky, Klimeše navíc nahradil v brance Lvů Šurý. Ten pak chytal šance žlutozelených s jistotou a sledoval, jak se domácí opět dostali na dostřel, když překonal Hromadu Ondřej Kubáč.

Lvům také patřilo prvních deset minut závěrečného dějství, ale střelecky už se nedokázali prosadit, i když k vyrovnání bylo několikrát hodně blízko. Útočná snaha domácích se nevyplatila v 55. minutě, kdy ujel Hrazdíra se Slováčkem a první jmenovaný po kombinaci na jeden dotek propálil Šurého a stanovil konečné skóre na 3:5 pro svůj celek.

Michal Konečný (trenér Břeclavi): „Úvod jsme měli výborný, v první třetině nám to šlo, ale začátek druhé třetiny byl hrozný. Obránci tam dělali školácké chyby, v jednu chvíli jsme byli v útoku a za chvíli byli dva hráči soupeře sami před brankářem. Pak jsme začali blbnout a jen během necelých deseti minut jsme ztratili zápas. Pak tady dřeme, bojujeme, ale to na takto vyspělého soupeře to už nestačí. Tak už to chce mít hokejový cit, jak nám to předvedli při páté brance. Ne nadarmo je Vsetín první. Navíc nám půl zápasu citelně chyběl obránce Dittrich, který si zlomil nůž na brusli, a v závěru dostal osobní trest i Beneš."

Viktor Hlobil (trenér Vsetína): „Bylo to jako přes kopírák. Stejně jako minule jsme tu měli špatný vstup do utkání, domácí napadali ve dvou ve třech, to nám nevyhovovalo. Nepokryli jsme hráče před brankou a z toho inkasovali. Kolem desáté minuty se nám však podařilo hru srovnat a první vstřelená branka na začátku druhé třetiny nás nakopla. Tým se konečně nastartoval, v té druhé třetině jsme byli ve všech oblastech lepším týmem, měli víc ze hry. Jen škoda, že jsme si nechali dát třetí branku, tím jsme si vývoj utkání celkem zkomplikovali. Tým jsme upozornili, že na nás Břeclav zase vletí a přesně tak to bylo. Naštěstí jsme to přežili a v závěru zpečetili naši výhru. Oplatili jsme Břeclavi porážku z prvního vzájemného zápasu."

HC LVI Břeclav – VHK Vsetín 3:5 (2:0, 1:4, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Průdek (Buhaj, Zháňal), 3. Červenka (Kučera, Tobola), 33. Kubáč (Nováček) – 22. Grebenjuk (Haloda), 29. Štrbík (Daněk), 30. Kolařík (Zúbek, Haloda), 31. Hrazdíra (Kolařík, Slováček), 55. Hrazdíra (Slováček, Kolařík)

Vyloučení: 6:7, navíc Beneš – Tichý OT 10 minut Využití: 0:1

Rozhodčí: Dědek – Musil, Maťašovský

Diváci: 340

Poměr střel: 31:36

HC LVI Břeclav: Klimeš (od 31. Šurý) – Miklík, Směřička, Sedlák, Dittrich, Novák (A), Fejt, Höss – Nováček, Zháňal ©, Beneš (A), Kučera, Tobola, Červenka, Buhaj, Průdek, Papp, Kubáč

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Haloda, Báchor, Tichý, Hurtík, Nedbálek, Grebenjuk, Štědrý – Vaněk ©, Zúbek, Slováček, Hrazdira, Kolařík (A), Štrbík, Daněk, Kývala, Vítek, Podešva, Uchin