Kromě výborného výkonu Žurka za plný bodový zisk mohou dvě slepené trefy ve druhé třetině a Břeclav svůj náskok navýšila ještě zkraje třetí dvacetiminutovky. Přerov se ani do závěrečného tlaku nedostal, když ho srážely vlastní vyloučení.


Pomalý rozjezd utkání vyhovoval obranám, které bez problémů odvarcely blížící se nebezpečí. Až v páté minutě musel poprvé vážně zasahovat Žuirek proti dvěma pokusům Hanáka. Na druhé straně měl nejblíže gólu Kýhos, který v první početní výhodě svého týmu trefil tyčku Tihlářovy branky. To bylo ale na dlouhou dobu jediné vzrušení pro 320 diváků.

Ve 12. minutě se zaradovala dvacetičlenná skupiny přerovských fanoušků, když se v mezikruží dostal puk až ke kapitánovy Zubrů Faltýnkovy a ten prostřelil Žurka – 0:1.

V 15. minutě měl prví početní výhodu i Přerov, více šancí však měla oslabená Břeclav. Jedinou hrozbu pro Žurka zaznamenal Kohút, který se snažil přelobovat domácího branáře.

Naštěstí neúspěšně. Břeclav v závěru třetiny tlačila, v přesilovce měli možnost yvrovnat Karný s Prachařem, ale Tihlář i vleže puk ukryl pod svým tělem. Do kabin tak odcházeli spokojenejší hosté.
Do druhé třetiny trenér Břeclavi Číhal promíchal útoky, aby dodal mužstvu impuls. V prvních minutách druhé části se ale ujal iniciativy Přerov a Břeclavští mohou dějovat Žurkovy, který držel šance na vyrovnání naživu. Největší šanci Přerova měl Kohút, když uháněl sám na Žurka, ten jeho střelu lapačkou vyrazil.

Další minelu břeclavské obrany mohl Přerov využít v půlce zápasu, kdy na Nedvěda najížděli tři hráči Zubrů, mladík v břeclavském dresu však útočníkům puk vypíchl. Vyrovnání se břeclavští hokejisté dočkali ve 33. minutě, když popela před brankovu tečoval Nohelovu střelu přímo do horního růžku Tihlářovy branky. – 1:1.

Lvi viditelně ožili, hned o minutu později se zastřeloval Mráz, ale zblízka neuspěl. Nemuselo ho to aleaž tak mrzet, protože v zápětí si Prachař obejl branku a přes chumel hráčů vystřelil, puk se zastavil až v síti – 2:1. Na rozdíl od úvodní třetiny se začal hrát rychlý hokej nahoru dolů, branky se už ale diváci ve druhé třetině nedočkali. Nejblíže k ní měl domácí Kýhos. Svůj samostatný únik zakončil mezi nohy Tihláře, ten však jeho střelu vystihl.


Břeclav začala poslední dějství přesilovou hrou a stačilo ji jen 32 sekund na zvýšení náskoku. Mráz zavezl puk do útočné třetiny a místo nahrávky zvolil tvrdou střelu z rohu. Puk si našel skulinku nad ramenem Tihláře a zapadl do brány – 3:1. Další vývoj utkání, to byly hlavně nevyužité přesilovky na obou stranách. Jednu z velkých šancí spálil břeclavský obránce Habrovec, který naskočil z trestné lavice, jeho střelu ale Tihlář ukryl v lapačce. Jak ubíhal čas, na ledě se výrazně přiostřilo.

V 55. minutě si to dvakrát během chvíle rozdali Čikl s Haluzou a Popela s Faltýnekm. Všechny horké hlavy ale schladil rozhodčí dvouminutovými tresty.

Přerovští hráči ani v posledních minutách neudrželi nervy na uzdě a zbytečnými fauly se obrali o možnost závěrečného tlaku. Břeclav si tak první výhrou v sezóně pojistila sedmé místo v tabulce, Přerov klesl na poslední místo, oproti Prostějovu má ale jeden zápas k dobru. Břeclav příští sobotu zajíždí do Vsetína, doma se představí ve středu 30.9. proti Technice Brno.


HC Břeclav - HC Zubr Přerov 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Popela (Nohel, Prachař), 34. Prachař (Sedláček), 41. Mráz (Sedláček) - 12. Faltýnek (Sprušil)
Vyloučení: 8:11 Využití: 2:0
Diváků: 320
Poměr střel: 37:43

Sestavy:
HC Břeclav: Žurek - Jan Zapletal, Habrovec, Nohel, Nedvěd, Popela, Jiří Zapletal - Mráz, Klimovič, Sedláček - Karný, Kýhos, Prachař - Čikl, Barák, Matušek

HC ZUBR Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Paška, Osina, Novák, Staněk, Pírek, Halouska - Kolář, Sprušil, Ditrich, Martinák, Kočara, Hanák, Menšík, Kohút, Žibrita, A. Frieb, Sedlář, Kundrátek