Ovšem nebylo tomu tak, už od prvních minut měli převahu domácí. V páté minutě ji zužitkoval po pěkné kombinaci Gabriška a načal tak brankovou smršť. O pár okamžiků později zvýšili Břeclavští vedení na 2:0, v desáté minutě zůstali dva hráči osamoceni za budějovickou obranou a to nemohlo skončit jinak než přesným zásahem. O minutu později si najel Roupec mezi kruhy a střela mířila přesně mezi betony gólmana.

Neuběhlo ani šedesát sekund a síť se rozvlnila po páté. Poslední zásah v první třetině připravil Gabriška, když zavezl puk do třetiny a pro dorážejícího útočníka už bylo snadné dotlačit puk za brankovou čáru.
Do druhé třetiny vkročili lépe hosté, ve druhé minutě se jim podařilo překonat jinak výborného Žůrka. Při další střele ho zachránila ještě tyč, následující útok už neodrazil a puk mu proklouzl mezi betony.
To bylo ze strany hostů ale vše. Poslední dějství ovládli znovu domácí, kteří vstřelili další tři góly a zaslouženě vyhráli 9:2.