I když by měli být Břeclavští podle papírových předpokladů jasným postupujícím, na ledě se očekávají tuhéboje.

„Nečeká nás nic jednoduchého. Jejich hráči jsou dlouhodobě pohriomadě. Sází na zkušené borce,“ je si vědom Pavel Nohel, asisten trenéra břeclavských hokejistů a zároveň křídlo prvníhoútoku.

Tradiční zbraní Jihomoravanů je vdomácím prostředí rychlá branka. Nejlépe vprvních minutách úvodní dvacetiminutovky.

„Ale vždycky se rychlý první gól nepovede. Uvidíme co nám dovolí soupeř. Od začátku však chceme dát soupeři najevo, že zBřeclavi si soupeři body nevozí,“ hlásí sebevědomě bývalá opora brněnské Komety.

Před play–off přišla do kabiny řada nových spoluhráčů, kteří se hned vúvodních zápasech dokázali prosadit. Nohel však nerad někoho znich vyzdvyhuje. „Každý znich más svoje kvality. Těžko říct, kdo znic má největší přínos,“ nechtěl se Nohel pouštět do spekulací.

Na domácí vítězství Břeclavi by však byly vypsány velmi nízké kurzy. Vhzákladní části si Nedvědice odvezly výprask1:5.

Vdomácím prostředí však třetí tým tabulky nepříjemně kousal. Vyválčil remízu 2:2. Je však pravdou, že vtomto utkání „kouzli“ zejména hlavnísudí.

Zkušenému břeclavskému křídlu cbybí vdomácích zápasech jediné. Větší podpora fanoušků. „Na prvním zápase play–off už to bylo sdiváky lepší, než vzákladní části. Doufám, že vneděli přijde ještě více lidí. Myslím, že doma předvádíme atraktivní hokej, snad to diváci ocení svojí přítomností,“ přál siNohel.

Domácí hokejisté se budou vneděli muset obejít bez dvojice zraněných spoluhráčů. Václavovič ani Jedlička se domácím fanouškům určitě nepředstaví.

„Je možné, že nás ještě posílí nějaký hráč zbrněnské Techniky,“ předpovídal zkušený hokejista.