Tři sta diváků, kteří v zasněženém podvečeru zašli do Alcaplast arény, viděli rychlý a pohledný hokej s kupou šancí na obou stranách. Na konci zápasu, za nepříznivého stavu Břeclav dokonce hrála přesilovku a odvolala gólmana, změnu skóre to už nepřineslo.

Už 79 sekund po úvodním buly utkání se měnilo skóre na světelné tabuli ve prospěch domácích. Po střele Pavla Pelána tečoval šťastně puk za gólmana hostí Tihláře Tomáš Prachař – 1:0.

Vzápětí se naskytla domácím také první přesilová hra, kterou ale využít nedokázali. V 5. minutě si vyzkoušeli první přesilovku také hosté z Přerova a Němec musel hned dvakrát likvidovat šance hostí lapačkou.

V polovině oslabení sebral puk hostující obraně Čikl, ale než s ním stačil řádně naložit, byl faulován a síly na ledě se vyrovnaly. Při následné krátké přesilovce Lvů vystřelil nebezpečně Nekvasil, jeho střela však mířila příliš vysoko. Další přesilovka ze 13. minuty už však hostům vyšla, po přihrávkách Coufala a Goiše se puk z hole Kohúta dostal až za Němce a bylo srovnáno – 1:1.

V čase 14:00 byl za zdržování hry vyloučen domácí Procházka a hrstka fanoušků Přerova se dožadovala gólu. Hosté z této přesilovky branku nevytěžili, dokázali však při ní a také na dalších pár minut dostat Lvy pod tlak. V polovině poslední minuty první části ujel hostující obraně Prachař.

Obránce hostů zatáhl za nouzovou brzdu a sudí tak nařídil trestné střílení, se kterým si poradil lépe hostující gólman než mezi betony střílející Prachař.

Ve druhé třetině si diváci připadali jako na tenise. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Ve 25. minutě nařídil sudí po pádu pod nohy Habrovce trestné střílení.

Domácí gólman Němec udělal radost domácím fanouškům a penaltu vychytal. Ve 26. minutě dostali Lvi Zubry pod velký tlak, Prachař však branku přestřelil.

Ve 27. minutě po vhazování před břeclavským gólmanem nebezpečně zahrozili hosté, Němec jejich gólovou akci před skrumáží těl vyrazil. Následující dvě minuty byly zcela v režii Lvů, kteří si vytvořili nesčetné množství šancí a gól už byl opravdu na spadnutí. V čase 30:47 se naskytla Břeclavi při vyloučení Ditricha za hákování i přesilovka, Zubři ji ale s přehledem ubránili.

Od této chvíle byl zápas opět jako na houpačce hned šance Zubrů, hned zase Lvů.

Krátce po začátku třetí třetiny hráli domácí přesilovku 5 na 4 a následně i kratičkou přesilovku 5 na 3. Z této převahy na ledě vytěžili Lvi dvě velké šance, kdy nejprve Prachař netrefil odkrytou branku a střela Nedvěda zase provětrala Tihlářovu lapačku.

V 52. minutě byl za zákrok do oblasti hlavy a krku vyloučen domácí Procházka a hosté přesilovku bleskurychle využili když si puk mezi sebou vyměnili Sprušil, Pala a nakonec skórující Ditrich – 1:2.

Lvi naštěstí dokázali na toto vedení Zubrů záhy odpovědět. V 53. minutě Čikl nejdříve svou střelu do branky neuklidil, Prachař si už ale s následnou dorážkou poradil a bylo vyrovnáno – 2:2.

O minutu později se však hosté zásluhou Kočary znovu dokázali dostat do vedení. Přestože domácí hráli v závěru zápasu přesilovou hru a navíc nasadili do pole dalšího hráče místo odvolaného gólmana Němce na tuto branku už odpovědět nedokázali.

„První třetina byla taková rozháranější kde bylo hodně vyloučení. Od druhé třetiny jsme byli lepší, ale bohužel bez gólů se hrát nedá. Měli jsme řadu šancí, neproměnili jsme to a hosté z minima vytěžili maximum a odvezli si tři body. Myslím, že lepší dneska prohrál, hodnotil po utkání domácí trenér Bohumil Prachař.

HC Břeclav – HC Zubr Přerov 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)
Branky a nahrávky
: 2. Prachař (Pelán), 53. Prachař (Pelán) - 12. Kohút (Goiš), 52. Ditrich (Sprušil), 54. Kočara (Menšík, Kotásek)
Vyloučení: 6:9, navíc Procházka (BV) OT 10 minut, trestná střílení neproměnili Prachař (BV) a Hanák (PŘE). Využití: 0:2
Rozhodčí: Váňa – Smilek, Wesley
Diváků: 300
Poměr střel: 29:29
Nejčastěji střílející hráč Břeclavi: Karný a Pelán po 4
Sestavy:
HC Břeclav:
Němec - Procházka, Nedvěd - Strýček, Popela - Zapletal, Habrovec - Prachař, Karný, Pelán – Mráz, Sedláček (C), Nekvasil - Čikl, Skokan, Klimovič - Kuriál, Barák, Grmela
HC Zubr Přerov: Tihlář - Pala, Osina, Vlček, Řezníček, Novák, J. Ferenc, Musil, Halouska - Kolář, Ditrich, Sprušil - Hanák (C), Kočara, Kotásek - Coufal, Kohút, Kolář - Goiš, Kundrátek, Holík

Autorka: JANA VALIŠOVÁ