Loni prvoligový tým ze Šumperka si na počátku sezóny nekladl samozřejmě jiné cíle než opětovný postup do druhé nejvyšší soutěže. Počátek sezóny se týmu ale vůbec nevyvedl, po šesti zápasech měl Šumperk na kontě pět proher a v tabulce okupoval 13. příčku.

Vedení klubu na nepříznivou situaci reagovalo výměnou některých hráčů, ale když ani ta nepomohla, sáhlo k odvolání trenéra Rutara, kterého na lavičce dočasně nahradil sportovní manažer Kučera. Bez hlavního kouče se týmu kolem matadorů Maláče, Meluzína nebo Ambruze začalo paradoxně dařit, z posledních čtyř utkání vzešli vždy jako vítězové, navíc s lichotivým skóre 20:6.

Téměř dvacetimilionový rozpočet šumperského klubu tvoří z města v podhůří Jeseníků výjimku mezi zbytkem druholigových týmů.
V bráně si drží pozici jedničky ex-hodonínský Pavel Maláč (průměr 2,38 gólu na zápas). Nejproduktivnějším hráčem Draků je čtyřiadvacetiletý Jakub Hulva, s průměrem jeden bod na zápas, dalšími známými jmény jsou určitě zlínští odchovanci Martin Ambruz a Tomáš Brunec, nejstarším a zároveň nejznámějším jménem je bezesporu Roman Meluzín se zkušenostmi z české, slovenské, německé i finské nejvyšší soutěže.