I když břeclavští vyhráli úvodní buly, špatná rozehrávka poslala do útoku Kubáta. Jeho pokus Chvátal kryl, a po tomto úvodním pokus následující minuty patřily domácím.

V polovině třetiny se do útoku pustili i hosté – před domácí brankou se objevil osamocený Heřman a naštěstí pro domácí jeho střela mířila jen do boční sítě.

Na tento pokus dokázali břeclavští zareagovat dvěma dalšími šancemi. Nejdříve to byl Veselský, který se prokličkoval až před hostující branku, poté Nohelovu střelu zastavilo břevno.

O tom, že si Jirkův postavil tyče opravdu pečlivě se Břeclav přesvědčila znovu v 17. minutě, kdy z levého kruhu pálil Kurial. V těchto fázích hry mohl Pelhřimov děkovat hlavně svému gólmanovi, který je podržel i při šancích Pazdery a Mifka.

Hosté vytěžili z minima maximum, když potvrdili otřepanou frázi o tom, že „nedáš-dostaneš“ a v čase 19:05 inkasovali první branku z hole Kubáta.
V úvodní pětiminutovce druhé třetiny byl obraz hry podobný předešlé dvacetiminutovce, následně ale hosté vstřelili díky Plachému druhý gól. Břeclavským se však podařilo záhy vstřelit kontaktní gól, po asistenci Hrůzy snižoval Mifek.

Ani tento stav ale nevydržel dlouho, když ve 31. minutě vrátil Heřman hostům dvoubrankový náskok. Pelhřimovští začali Břeclaváky přehrávat a jejich bojovnost slavila úspěch ve 36. minutě, kdy se po druhé trefoval Kubát, a do šatny tak odcházeli se slibným náskokem.

Hned v prvních vteřinách poslední třetiny byla nabídnuta při vyloučení Slámy domácím přesilovka, jež sice nevyužili, avšak zůstali v útočné třetině a díky důraznému Hrůzovi ve 44.minutě snížili na 2:4.
Vyloučení Kočana ze 45. minuty nedokázali domácí potrestat, naopak chyb v břeclavské obraně využil v 53. minutě po třetí Kubát a završil svůj hattrick.

Lvi dokázali výsledek už jen zkorigovat - střelou od modré se prosadil Strýček. Tři body tak putovali na Vysočinu a nejbližší soupeři v tabulce se tak břeclavským vzdálili.

„Dneska jsme chtěli hrát nátlakový hokej, který tu loni jaksi fungoval. Bohužel, dnes se nám to vůbec nedařilo. Obrana byla dnes katastrofální, je vidět, že jen trenérem to nebylo. Buď s tou obranou můžeme začít nějakým způsobem pracovat a nebo je začít natvrdo trejdovat,“ hodnotil zápas trenér Michal Konečný, který nyní břeclavské hokejisty vede.
Fanouškům nezbývá nic než doufat, že ne na dlouho, i když je na domácím ledě čeká nelehký soupeř – severomoravská Orlová – a to již toto úterý.

HC Břeclav – TJ Spartak Pelhřimov 3:5 (0:1, 1:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 28.Mífek (Hrůza), 44.Hrůza (Pazdera), 58.Strýček (Laga) – 20.Kubát (Anderle), 27.Plachý, 31.Heřman, 36.Kubát (Klouček), 53.Kubát (Anderle).

Šárka Libenská