„Kluci teď měli dva dny volno. Snad se dají do kupy po těch porážkách a vyprázdní se nám snad částečně i marodka,“ tvrdil ještě ve středu trenér Lvů Michal Konečný. Na marodce mu totiž zůstala po posledním utkání hned pětice útočníků Barus, Zháňal, Truhlář, Konečný a zcela zdravotně v pořádku nebyl Kurial. Na nedělní utkání od 17 hodin s Technikou to ale nebude o mnoho lepší, hrát bude nejspíš jen Kurial.

K utkání do Jindřichova Hradce vůbec neodjel Václav Truhlář. „Zhruba před půl rokem jsem si natrhl vazy v kotníku. Při zápase s Kolínem se mi v brusli kotník podvrtnul a zranění se mi vrátilo. Naštěstí mám teď vazy jen natažené, takže zotavení by mělo být rychlejší. Celý týden chodím o berlích a s ortézou. Každý den navíc docházím na laserové rehabilitace,“ řekl o svých zdravotních trablích rychlonohý útočník.

Podobně je na tom i další břeclavský forvard Radek Zháňal. Ten si odnesl z utkání s Kolínem zraněnou ruku. „Rameno pořád cítím, bolí to. Na tréninky chodím, ale čeká mě spíš jen lehké bruslení nebo rotoped,“ řekl.

Až dva týdny bude Lvům chybět kvůli stejnému problému jako Zháňal i Lukáš Konečný. A ještě další týden bude mimo hru i velezkušený Miroslav Barus.

„Čerstvě jsme dotáhli hostování jednoho zkušenějšího útočníka, ale jeho jméno si nechám zatím pro sebe. Ať jsou v neděli překvapení soupeři i fanoušci,“ nechal se slyšet Michal Konečný.